REKLAMA

Zdrowie

Nie wszyscy są zaszczepieni

Opublikowano 14 maja 2021, autor: jb

Zastrzeżenia co do organizacji powrotu dzieci do szkół zgłaszał m.in. Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Mówiono o tym, że rozporządzenie przewiduje powrót dzieci 29 maja, gdy jest to sobota. Po powrocie do szkoły uczyć się będą zaledwie trzy dni, bo potem jest przerwa od nauki przy okazji święta Bożego Ciała.

– Gratuluję logicznego myślenia panu ministrowi. To jest najbardziej najbardziej rozsądna decyzja, jaką w życiu widziałam- ironizuje Lucyna Grzybowicz, prezes oddziału ZNP. – Uczniowie wrócą do szkoły w kratkę. Bożego Ciała nie można odłożyć na inny dzień. Taką decyzję podjął minister i cała reszta musi się dostosować się do takich nielogicznych rozwiązań.

Czy warto wracać na niecałe trzy tygodnie czerwca?

– W ubiegłym roku było podobnie. Promocja do kolejnej klasy, samo zakończenie roku szkolnego jest ważne. Podsumowanie zdalnego nauczania i wystawienie ocen czeka ich już w szkole, żeby chociaż trochę tej szkoły w tym roku poczuły – mówi.

Nauczyciele niepotrzebni

Uczniowie wracają do szkół, choć nie wszyscy nauczyciele przyjęli już dwie dawki szczepionki przeciwko koronawirusowi.

-Nauczyciele dla ministerstwa to chyba niepotrzebny twór. Jego decyzje są takie, jakby w ogóle nie brali pod uwagę bezpieczeństwa dzieci i nauczycieli. Uczniowie wracają od poniedziałku hybrydowo. Nie wszyscy będą zaszczepieni drugą dawką. Ja na przykład drugą dawkę dostanę 30 czerwca, czyli po zakończeniu roku szkolnego – mówi L. Grzybowicz.

Napisz komentarz »