REKLAMA

Kronika policyjna

Okradają sklepy

Opublikowano 14 maja 2021, autor: Piotr Piotrowski

Policja poszukuje złodzieja, który okradł sklepy w Żaganiu i Koninie Żagańskim.

Młody mężczyzna pod sklep przemysłowo – spożywczy w Koninie Żagańskim podjechał z kolegą, w piątek 7 maja rano. Wysiadł z czarnego auta, najprawdopodobniej golfa a kolega stał „na czatach”.  Musiał wiedzieć, że w sklepie jest tylko właścicielka.  – Złodziej długo rozglądał się po sklepie, zanim poprosił żonę o sztangę papierosów. Gdy poszła po nią za zaplecze, mężczyzna próbował zlokalizować kasę z pieniędzmi, ale na przeszkodzie stanęła mu plandeka z pleksy, zamontowana z powodu pandemii – mówi Józef Czarkowski, właściciel sklepu. – W tej sytuacji ukradł to, co było pod ręką: pościel, prześcieradła i obrusy, po czym wybiegł ze sklepu. Kolega czekał już na niego, z odpalonym silnikiem. Odjechali z piskiem opon. Liczę, że szybko wpadną w ręce policji i będzie to przestroga dla kolejnych cwaniaczków.

Straty pan Józef oszacował straty na 551 zł. Podobnie jak właściciel sklepu „Olin” przy ul. Kochanowskiego w Żaganiu, który młody mężczyzna okradł kilkadziesiąt minut później. Tam buchnął ekspedientce sztangę papierosów za 160 zł.  

 – W sprawie kradzieży przyjęto zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa oraz zabezpieczono monitoring – informuje sierż. sztab. Monika Berun z KPP Żagań. 

Napisz komentarz »