REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Chciałbym mieć to, co już mam

Opublikowano 14 maja 2021, autor: jb

W środę, 19 maja, swoje 50 urodziny obchodzić będzie Leszek Ochrymczuk, wójt Gminy Żagań.

50 lat, pół wieku. Szybko zleciało?

-Szczerze? Ja tego wieku w ogóle nie czuję. Nie czuję się na pięćdziesiątkę ani mentalnie, ani fizycznie. Nie mam czasu zwalniać tempa w natłoku codziennych zajęć. Nie ma też na to czasu, kiedy ma się dzieci.10-20 lat temu postrzeganie osób po 50-tce było inne niż dzisiaj. – mówi L. Ochrymczuk.

Wójt przyznaje, że w rodzinie obchodzi się szczególnie urodziny, imieniny mniej uroczyście.

-Pamiętamy o sobie po prostu. W tym roku nie będę robił imprezy dla znajomych, bo mimo wszystko przestrzegamy obostrzeń i nie chcę też narażać innych. Może jednak szkoda trochę, że nie będzie można się spotkać, nie chodzi o moje urodziny, ale okazję do świętowania – mówi.

Ale to nie znaczy, że urodzin w ogóle nie będzie. – Będą, spotkamy się, ale w węższym gronie rodziny. Jak co roku będzie tort ze świeczkami – mówi L. Ochrymczuk.

Hantle i sztanga

Z jakiego prezentu wójt by się ucieszył? – Ja podobno jestem mało wymagający, bardzo się cieszę z każdego prezentu. Lubię aktywnie spędzać czas, ćwiczę na siłowni, jeżdżę na rowerze, lubię wędkować. Na pewno uśmiechnąłbym się szerzej na widok zestawu wędek albo małej sztangi czy hantli do ćwiczeń – wymienia.

Czego można życzyć sobie samem z okazji 50 urodzin? – Jestem bardzo konserwatywny jeżeli chodzi o styl życia. Żona, dzieci, rodzina to dla mnie najważniejsze wartości. Gdybym miał sobie życzyć czegoś z okazji urodzin, to w życiu prywatnym tego, co już mam. Żebyśmy z żoną nadal mieli tak wspaniałą relację, żeby dzieci rosły zdrowo, żebyśmy jak najdłużej mogli otaczać się naszymi bliskimi. Mam to szczęście, że moi rodzice żyją – mówi. I dodaje -Zawodowo chciałbym życzyć sobie, mieszkańcom gminy Żagań samych sukcesów. Mamy jako gmina potencjał do wykorzystania i dobrze byłoby, gdybyśmy byli społecznie tak otwarci jak w krajach wysokorozwiniętych. Żebyśmy umieli się cieszyć tym, co mamy.

Napisz komentarz »