Nic się nie stało!

Opublikowano 14 maja 2021, autor: Piotr Piotrowski

Pierwszej i to dość bolesnej porażki doznał tej wiosny Promień Żary. W zaległym meczu 21. kolejki klasy okręgowej w Czerwieńsku uległ miejscowemu Piastowi aż 0:3.

Promień jest rewelacją rundy wiosennej. W sześciu do tej pory rozegranych spotkaniach nie zaznał porażki, mało tego gromił rywali, strzelając po 8, 7 czy 6 bramek. Kryzys przyszedł w środę, 12 maja, w Czerwieńsku. Walczący również o awans do IV ligi miejscowy Piast wysoko postawił poprzeczkę żaranom. Pierwszy kwadrans  gry to wymiana ciosów. Pierwszą groźną akcję pod bramką gospodarzy stworzył  Jędrzej Kononowicz, oddając strzał z 20 metrów. Promień miał pecha, bo po kolejnej, groźnej akcji i strzale Marka Wolaka piłka trafiła w słupek.  W ostatnich minutach przed przerwą do głosu doszedł Piast, który w 42. minucie zdobył prowadzenie, za sprawą Bogumiła Ceglarka. W drugiej połowie Promień był blisko wyrównania. Najpierw bliski szczęścia był Paweł Dzikowicz, ale piłka po jego strzale głową przeszła obok słupka.  Chwilę później sytuacji sam na sam nie wykorzystał Jakub Księżniak, którego uderzenie broni Jacek Fleszar. Podopiecznym Łukasza Czyżyka skrzydła podcięła sytuacja w 74. minucie, kiedy to sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Pewnym wykonawcą był Dawid Kaczor. Osiem minut później wynik ustalił Jakub Turowski.

– Granie w systemie środa – sobota, co trzy dni, musiało to o sobie dać znać. Wyszło zmęczenie i słabsza dyspozycja. Dzisiaj wykorzystał to Piast, choć gdybyśmy pierwsi strzelili gola na początku meczu, może skończyłoby się to inaczej – mówi Marek Wolak, napastnik Promienia. – Szczególnie w pierwszej połowie mieliśmy sporo sytuacji na strzelenie gola. Zabrakło trochę  szczęścia, bo ja sam trafiłem piłką w słupek. Trudno. Musimy zmazać plamę w następnym meczu.

Po tym meczu Piast jest drugi w tabeli, Promień – trzeci, ale ma o jeden mecz więcej do rozegrania.  A już w najbliższą sobotę, 15 maja Promień zagra o punkty z Pogonią Przyborów. Mecz na stadionie przy ul. Zwycięzców rozpocznie się o godz. 17.00.

Piast Czerwieńsk – Promień Żary 3:0 (1:0)

bramki: Ceglarek (42. min), Kaczor (74. min), Turowski (82. min)
Promień: Kowalski – Homik, Nowak, Wiliński, Floriańczyk – Frankovych, Dzikowicz, Hanclich, Konowicz – Księźniak, Wolak