REKLAMA

Zdrowie

Alergicy? Tak!

Opublikowano 14 maja 2021, autor: jb

Wielu alergików ma wątpliwości, czy powinno przyjąć szczepionkę przeciwko koronawirudowi. Wyjaśnia Marek Paśnicki, doktor nauk medycznych z Żar, wojewódzki konsultant ds. alergologii:

Alergicy powinni się szczepić na koronawirusa, choroba nie jest żadnym przeciwwskazaniem. Wręcz przeciwnie, bo ryzyko jest zbyt duże. Alergicy są różnym przedziale wiekowym, mają nie tylko alergię, ale często też inne choroby, przechodzą np. zawał, wylew, mają cukrzycę i jeszcze większe wskazania do szczepienia.

Jeżeli alergik ma jeszcze wątpliwości, czy np. przy przyjmowanych na co dzień lekarz powinien się szczepić, może o to zapytać lekarza – powinien więc się szczepić w punkcie gdzie do szczepienia kwalifikuje lekarz, nie w punkcie szczepień powszechnych czy np. w systemie drive – thru. Szczepienia to najwyższe osiągnięcie w medycynie, które pozwala wyeliminować choroby zakaźne, bo sam wirus zostanie z nami. Ja szczepienia gorąco zalecam. Sam, tak jak wszyscy pracownicy poradni „Alergicus – Dent” i całego Łużyckiego Centrum Medycznego, jesteśmy już zaszczepieni.

Napisz komentarz »