REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Niebezpieczna krzyżówka

Opublikowano 14 maja 2021, autor: bj

Kolejne wypadki na skrzyżowaniu obwodnicy Żar i ul. Piastowskiej doszło do dwóch wypadków.

W sobotni (8.05.) wieczór, ok. godz, 21.30 przy stacji paliw Moya zderzyły się audi i volkswagen. Do zderzenia doprowadziła 33-latka za kierownicą volkswagena. Stało się to w chwili, gdy skręcała w lewo. Dostała mandat 300 zł i 6 punktów karnych.

We wtorek, 11.05. przy zjeździe w kierunku do Grabika nieprzyjemne spotkanie mieli kierowcy volkswagena i nissana. 40-latek, który jechał nissanem wymusił pierwszeństwo i wjechał wprost na jadącego drogą z pierwszeństwem volkswagena.  Jego kierowca nie zdążył wyhamować i auta w siebie wjechały. 40-latkowi policjanci wlepili 500 zł mandatu i 6 punktów karnych.

Jak długo jeszcze?

Jak twierdzą kierowcy dopóki nie będzie tu ronda, wypadki będą się powtarzać. Zarządca drogi, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad szykuje na razie kwity. Na razie ma projekt i zezwolenie. Ale nie zaczyna inwestycji, bo rondo chce budować jednocześnie z przebudową obwodnicy. A na to projektu nie ma. Czyli trzeba będzie czekać. Na razie  GDDKiA na ten cel ma 1 mln 151 tys. zł, zbiera póki co oferty, jest 5 chętnych. Najdroższa oferta jest spółki CertusVia Sp. z Warszawy (1 mln 874 tys. zł), Multiconsult Polska chce 1 mln 749 tys. zł, Wrocławskie Biuro Projektów – 987 tys. zł, P.S. Projekt P. Szymańskiego ze Szczawna Zdrój – 648 tys. 800 zł oraz SMP Projektanci z Poznania – 612 tys. 500 zł.

Napisz komentarz »