REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Wielka ucieczka

Opublikowano 14 maja 2021, autor: Piotr Piotrowski

Kierowca renault laguna nie zatrzymał się do kontroli w Żaganiu. W czasie ucieczki potrącił motocyklistę i ściął latarnię. W Iłowej porzucił auto i uciekał pieszo.

Spektakularna akcja, niczym z kina sensacyjnego, miała miejsce we wtorek, 11 maja. W godzinach wieczornych patrol policji chciał zatrzymać w Żaganiu renault laguna do kontroli, ale jego kierowca nie zareagował na sygnały funkcjonariuszy. Mężczyzna jadący z dwoma pasażerami zaczął uciekać w kierunku Iłowej. 

 – W pościgu brały udział dwa radiowozy oznakowane. Mężczyzna podczas ucieczki stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w motocyklistę, a następnie w przydrożną latarnię w Iłowej – informuje sierż. sztab. Monika Berun z KPP Żagań. – Ranny motocyklista został przewieziony do 105 Szpitala. Policjanci zatrzymali dwóch pasażerów.

Kierowca zdołał uciec, ale policja już wie, kto to i kwestią czasu jest jego zatrzymanie.   Mężczyzna odpowie za spowodowanie wypadku drogowego oraz niezatrzymanie się do kontroli. Jak ustaliliśmy, już  wcześniej był poszukiwany przez policję do odbycia kary za inne przestępstwo.

Napisz komentarz »