REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Zrobili z Tomaszowa śmietnisko

Opublikowano 14 maja 2021, autor: Piotr Piotrowski

Zużyte opony, części aut, stare meble, zużyte pralki. W okolicy podżagańskiego Tomaszowa ktoś urządził sobie wielkie wysypisko śmieci.

Okoliczne lasy  a także tereny poradzieckiego lotniska  w Tomaszowie są już tak zaśmiecone, że wójt gminy montuje monitoring w tej miejscowości oraz na drodze do  Starej Koperni.

– Mam nadzieję, że kamery odstraszą śmieciarzy. Jestem przekonany, że te śmieci to sprawa mieszkańców okolicznych gmin – mówi wójt gminy, Leszek Ochrymczuk, który razem z sołtysem Tomaszowa Pawłem Lipskim oglądał zaśmiecone tereny. – Zlokalizowaliśmy pięć dużych skupisk odpadów, które zostaną usunięte. Wielkie hałdy opon, części aut z recyklingu, zużytej armatury sanitarnej, starych mebli i worki z odpadami zmieszanymi. Wśród odpadów  znaleźliśmy dane mieszkańca Żagania, którego wezwaliśmy do usunięcia śmieci. Jeśli nie, zawiadomimy prokuraturę. 

 – Trzeba zahamować ten proceder, który trwa od lat. Hałdy śmieci pojawiają się już nie tylko na terenie lotniska, ale i na leśnych drogach w kierunku Starej Koperni czy Chrobrowa – dodaje P. Lipski.

Napisz komentarz »