REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Jeden świadek dla wszystkich

Opublikowano 14 maja 2021, autor: jb

W zasadach reżimu sanitarnego planowane są także sakramenty bierzmowania w regionie.

W parafii p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żarach spotkania trwają, uczniowie przyjmą sakrament w środę, 31 maja o godz. 16:30. – Mamy wyznaczony jeden termin dla wszystkich kandydatów. Żeby zmieścić się w limicie osób, które mogą na raz przebywać w kościele (obecnie 65 osób – przyt. red.) mamy wyznaczonych dwoje świadków. Pani będzie świadkiem dla wszystkich dziewcząt, pan dla chłopców, inaczej wszyscy by nie mogli w ogóle wejść na uroczystość -tłumaczy proboszcz ks. Paweł Konieczny.

Uroczystości dla kandydatów, którzy przygotowują się do sakramentu, w parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarach zaplanowano na wtorek, 15 czerwca.

Terminu nie ma jeszcze w parafii p.w. Matki Bożej Szkaplerznej w Żarach – Kunicach. – Komunię mamy zaplanowaną na 5 czerwca, ale decyzja w sprawie bierzmowania jeszcze nie zapadła. Czekamy na opinię biskupa, chcielibyśmy ją zorganizować jesienią – mówi ks. proboszcz Ryszard Gas

Decyzja nie zapadła także w parafii p.w. Św. Józefa Oblubieńca w Żarach. 

24 kwietnia sakrament przyjęli już uczniowie podlegający pod parafię p.w. Miłosierdzia Bożego w Żarach. 

Planują w reżimie

W największej parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żaganiu termin uroczystości wyznaczono na środę, 23 czerwca na godz. 18:00. Przebywać tu może aż 142 osób jednocześnie.

Bierzmowanie w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Żaganiu zaplanowane jest na środę, 9 czerwca.Sakramentu udzieli biskup Paweł Socha.

Na 12 października przewidziany jest termin bierzmowania w parafii p.w. Matki Bożej Hetmanki Żołnierza Polskiego. W kościele na raz może przebywać do 50 osób. -Termin jest realny do zrealizowania, jak będą zmniejszone obostrzenia. Kandydatów mamy  50, ale oprócz nich w uroczystości biorą udział przynajmniej świadkowie. Jeżeli obostrzenia nie zostaną zniesione, bierzmowanie odłożymy. Spotkania dla kandydatów też są zawieszone – mówi ks. ppłk Radosław Michnowski, proboszcz parafii.

Terminu nie ma jeszcze w parafii p.w. Św. Józefa. -Planuję spotkanie z uczniami pod koniec maja, potem zobaczymy, co dalej – tłumaczy proboszcz ks. Janusz Brembor.

Napisz komentarz »