REKLAMA

Sport

Walczyli o trofea

Opublikowano 14 maja 2021, autor: nk

Młodzi wędkarze z Okręgu PZW w Zielonej Górze rywalizowali w dwudniowej Olimpiadzie Wędkarskiej (8-9.05) oraz w Młodzieżowym Pucharze Okręgu w Żarach.

Sukcesem wędkarzy z Żar i Lubska zakończyła się Okręgowa Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich. Dwudniowe zmagania odbywały się w 4 konkurencjach. W sobotę (8.05), na kompleksie Syrena przy ul. Leśnej, rozegrano trójbój rzutowy, konkurencję sprawnościową, oraz test z wiedzy ekologiczno-wędkarskiej. W niedzielę (9.05) zawodnicy rywalizowali w spławikowych zawodach wędkarskich, zaliczanych również do klasyfikacji Młodzieżowego Pucharu Okręgu.

Olimpijczycy

Olimpiada rozgrywana była w trzech kategoriach wiekowych. Do lat 12 najlepszy okazał się Hubert Otrębski (PZW 8 Żary) przed Mikołajem Marciniakiem (PZW 1 Lubsko) i Piotrem Królikiem (PZW 8 Żary). W kategorii U-14 bezkonkurencyjny był Krzysztof Ksiuk (PZW 1 Lubsko). Drugie miejsce zajął Krzysztof Markulak, a trzecie Szymon Kubat (obaj PZW 8 Żary). Niespodzianki nie było w kategorii do lat 16. Najlepsza okazała się odnosząca sukcesy w zawodach krajowych Klaudia Szczerbata (PZW 1 Lubsko) przed  Bartoszem Kogutem i Wojciechem Grządką (obaj PZW 8 Żary). Olimpiadę patronatem objęła Danuta Madej, burmistrz Żar, a puchary w jej imieniu najlepszym zawodnikom wręczył Olaf Napiórkowski, wiceburmistrz Żar.

Dwoje najlepszych zawodników z każdej kategorii wiekowej będzie reprezentować Okręg Zielona Góra na tegorocznych Olimpiadach Ogólnopolskich.

Puchar Okręgu

Spławikowe zawody wędkarskie rozgrywane w niedzielę (9.05) na stawach Kwadrat i Przeprawowy w Żarach były również zaliczane do Młodzieżowego Pucharu Okręgu. W kategorii do lat 14 wygrała Antonina Syguła (PZW 8 Żary) przed Krzysztofem Markulakiem i Krzysztofem Ksiukiem. W kategorii do lat 18 najlepszy okazał się Artur Walas z PZW Bobrowniki przed Kacprem Karpińskim (PZW Zielona Góra 27/ Fish Net 24) i Klaudią Szczerbatą.

Mistrzostwa Okręgu

A już w najbliższy weekend (15-16.05) na Zalewie Karaś w Lubsku rozegrane zostaną dwudniowe Mistrzostwa Okręgu kadetów U-15, juniorów w kategoriach U-20 i U-25 oraz kobiet. Zwycięzcy zawodów będą reprezentować Okręg w zielonej Górze na Mistrzostwach Polski.

Napisz komentarz »