REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Inwestują w nieruchomości

Opublikowano 14 maja 2021, autor: bj

Przedsiębiorca i radny powiatowy z Jasienia, Jarosław Dowhan przymierza się do rozbudowy hurtowni. Jego brat, senator Robert Dowhan kupił teren pod inwestycje.

Jarosław Dowhan,radny i właściciel „Zachodniego Centrum Dystrybucji” w Jasieniu stara się w starostwie o pozwolenie na rozbudowę siedziby swojej firmy. Handluje artykułami tytoniowymi. – W pandemii, przy zamkniętych granicach pracujemy 3 dni w tygodniu. Chcemy ten czas wykorzystać, by poprawić funkcjonalność pomieszczeń. Mamy towar, który nie jest dużo warty, tak jak gilzy do nabijania, ale musi być zabezpieczony w suchym pomieszczeniu-tłumaczy J. Dowhan.

Ściany grubsze, miejsca mniej

Do firmy było kilka włamań, budynek został zmodernizowany. – W środku mamy grube na metr ściany. Teraz chcę dobudować dodatkowe pomieszczenie i wybić od środka drzwi. -zaznacza J. Dowhan. – Przy okazji chcę zagospodarować sklep, który był obok. W zeszłym roku było kiepsko, musieliśmy sprzedać działkę. Były potrzebne fundusze. W tym roku pewnie sprzedalibyśmy ja korzystniej, ale co zrobić. W każdym razie wyszedł zysk i jest dobra okazja, by inwestować w firmę. Tym bardziej, że trochę mi wstyd. Ten kontener z przodu elegancki nie jest. Tym bardziej, że miasto przymierza się do remontu elewacji. To chciałbym, żebyśmy obok jakoś wyglądali-dodaje.

Senator kupił ziemię od miasta

Sześć hektarów na strefie przemysłowej w Nowej Soli za 3 mln 300 tys. zł wylicytował senator Robert Dowhan. Poszły trzy sąsiadujące ze sobą działki, każda za ponad milion złotych. – Do budżetu wpłynie kwota 3 296 650 zł. – nie ukrywa radości Jacek Milewski, prezydent Nowej Soli.

Kupcem jest senator Dowhan.

– Jak będzie akt notarialny, to będzie można mówić, że kupiłem – precyzuje senator.

– Czyli w najbliższej przyszłości nic tam nie będzie się działo? – pytamy.

– Wydaje mi się, że nie – odpowiada R. Dowhan. – To nie jest łatwy proces. Plany, przyłącza. To trwa. Jakąś koncepcję mamy, ale to nie tak, że zaraz wjadą tam buldożery – wyjaśnia.

Plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza tam aktualnie zabudowę produkcyjną i usługową.

Napisz komentarz »