REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Zagapił się

Opublikowano 14 maja 2021, autor: bj

Wyjechał na wprost jadącego z naprzeciwka forda, nagle skręcając na jego pas. Kierowca ciężarówki tłumaczył to chwilą nieuwagi i tym, że nie zauważył stojącego auta. W efekcie na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego i ul. Sportowej w Żarach doszło do wypadku, 7.05., po godz.15.

– Niezbędne było wezwanie pogotowia energetycznego, bo uszkodzona została latarnia uliczna. Droga została zablokowana ponad 3 godziny – informuje st. sekc. Dawid Lewandowski z KP PSP w Żarach.

Na miejscu była tez policja i karetka. – Na SOR zostali odwiezieni 49-letni kierowca forda i jego 44-letnia pasażerka – informuje Ryszard Smyk, szef pogotowia ratunkowego.

– Kierowca samochodu ciężarowego scania, 60-latek z Żar, dojeżdżając do skrzyżowania chciał w ostatniej chwili ominąć stojący pojazd i zjechał na przeciwległy pas ruchu. W ten sposób doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku fordem mondeo, za kierownicą którego siedział 49-letni żaranin. Policjanci skierują wniosek o ukaranie do sądu-informuje Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

Napisz komentarz »