REKLAMA

Sport

Orzeł nie odfrunął Lipinkom

Opublikowano 14 maja 2021, autor: Piotr Piotrowski

W meczu klasy A dwóch drużyn walczących o utrzymanie w lidze Łużyczanka Lipinki Łużyckie podzieliły się punktami z Orłem Konin Żagański. Gospodarze remis uratowali w ostatniej akcji meczu.

W gorszej sytuacji są piłkarze z Lipinek, którzy w 16. meczach zgromadzili zaledwie 11 punktów i są w strefie spadkowej.  Mecz z ósmym w tabeli Orłem był dla nich kolejnym, z serii „o sześć punktów”, dlatego od początku rzucili się na bramkę rywali. Podopieczni Damiana Adamowicza mieli pecha, bo po jednej z akcji piłka trafiła w słupek, w kolejnej – minęła go o  centymetry.  Emocje sięgnęły zenitu w końcówce spotkania. Orzeł objął prowadzenie w 88. minucie. Gospodarze stracili piłkę w środku pola, goście przeprowadzili składną kontrę, po której, do dośrodkowania najszybciej doszedł rezerwowy Robert Kuloza, pokonując z 5 metrów ofiarnie interweniującego bramkarza Łużyczanki. Gdy wydawało się, że zespół z Konina zgarnie całą pulę, gospodarze wyrównali w ostatniej akcji meczu.  Bohaterem gospodarzy był Damian Adamowicz, który zamienił na bramkę dośrodkowanie Pawła Zamasza z 40 metrów.  Grający trener Łużyczanki najszybciej wyskoczył do piłki w podbramkowym zamieszaniu i strzałem głową skierował ją do siatki.

 – Z jednej strony cieszy uratowanie punktu w ostatniej akcji meczu, z drugiej – jest ogromny niedosyt, bo byliśmy w lepszym  zespołem, szczególnie – w pierwszej połowie – mówi D. Adamowicz. – Trudno. Walczymy o utrzymanie dalej.

– Przyjechaliśmy do Lipinek po trzy punkty – dodaje szkoleniowiec Orła, Mariusz Jędrys.  Po słabszej pierwszej połowie, w drugiej mieliśmy bardzo dużo okazji, aby zgarnąć całą pulę. Szkoda, że po bramce Roberta nie potrafiliśmy dowieźć trzech punktów do końca. Strasznie boli strata bramki w ostatnich sekundach spotkania.

Łużyczanka Lipinki Łużyckie – Orzeł Konin Żagański 1:1 (0:0)

bramki: Adamowicz (90 + 2. min) – Kuloza (88. min)

Łużyczanka: P. Kondycki – Fibich, A. Kondycki, Adamowicz, Markowski – Kuchta, Piotrowski, Baworowski, Bogacz, Strzeliński (od 67. min Zamasz) – Błaszczak (od 84. min Szpotowski)

Orzeł: Pudliszewski – Konopelski, Handzlik (od 50. min Kuloza), Sawicki, Zabilski – Kowalski, T. Drąg, Dobroliński (od 78. min Zieniewicz), Bojdys (od 65. min Jędras) – Mazurkiewicz, Bukiel

Napisz komentarz »