Trenuje, gra i asystuje

Opublikowano 14 maja 2021, autor: Piotr Piotrowski

Pewne zwycięstwo odnieśli piłkarze z podżagańskiego Tomaszowa. W meczu 21. kolejki pokonali KP Świdnica 3:1 a pięknymi asystami z autu popisał się grający trener gospodarzy, Michał Błoński – jeden z bohaterów spotkania (8.05.)

Po pewnym zwycięstwie 5:2 w Rudawicy z Kwisą, piłkarze Tomaszowa postanowili kontynuować udaną passę i pewnie zainkasowali kolejne punkty, tym razem na własnym boisku, z KP Świdnica. Sobotni mecz (8.05.) zaczął się wyśmienicie dla gospodarzy. Już w 8. minucie prowadzenie dał im Jakub Stencel, który głową umieścił piłkę w siatce, wykorzystując daleki wyrzut z aut grającego trenera KP, Michała Błońskiego.  Goście odpowiedzieli w 28. minucie, golem Piotra Śliwy, który wykorzystał błąd obrony.  Ale KP nie zamierzał dzielić się punktami. Co chwilę jego piłkarze nacierali na bramkę rywali. Ponowne prowadzenie miejscowym dał ich grający trener,  w 38. minucie. Po jego dośrodkowaniu M. Błońskiego w pole karne, obrońca świdniczan wbił piłkę do własnej siatki. Kolejną asystę M. Błoński  zaliczył tuż przed przerwą, gdy daleko wyrzucił piłkę z autu. Pawłowi Mickowi nie pozostawało nic innego, jak w podbramkowym zamieszaniu skierować ją do siatki, z 3 metrów.  Choć w drugiej połowie gole już nie padły, to było bardzo ciekawie i nerwowo.  W 77. minucie KP grało w osłabieniu, po tym, jak czerwoną kartkę otrzymał Marcin Matczak.  Gospodarze zdobyli czwartego gola, ale sędzia nie uznał go. Według niego  J. Stencel był za linią bramkową, gdy głową skierował piłkę do siatki.

M. Błoński, który przyszedł do zespołu z Tomaszowa w przerwie między rundami, jest zadowolony z postawy swoich piłkarzy jak i realizacji przedmeczowych założeń.   – Po tych dwóch ważnych wygranych w perspektywie walki o utrzymanie się w Klasie A  nastroje w zespole są coraz lepsze. Wygraliśmy dwa ciężkie mecze. Ten w Rudawicy był z gatunku „za sześć punktów”, bo Kwisa również walczy o utrzymanie – ocenia M. Błoński.

KP Tomaszowo – KP Świdnica 3:1 (2:1)
bramki: Stencel (8. min), Minkina (38. min – samobójcza), Micek (44. min) – Śliwa (28. min)
KP: Mrowiński – Grabowski, Błoński (od 55. min Chabiniak), Delost (od 46. min Wójcik), Jeżak, Radziszowski (od 65. min Nastulski), Stencel, Jakubski – Kaliciński (od 75. min Bialic), Micek (od 88. min Kucharski)