REKLAMA

Kultura, Oświata

Pracy nie było, ale zwolnień też nie

Opublikowano 11 maja 2021, autor: Michalina Kozarowicz

Pandemia pomieszała kulturalne szyki w Żarach. Wiele imprez trzeba było odwołać, inne odbywały się zdalnie. Zwolnień wśród pracowników nie było.

Ludzie żarskiej kultury wychodzą z pandemii suchą stopą, a dyrektorzy instytucji kulturalnych nawet z podwyżkami. Choć lista imprez, które się nie odbyły jest bardzo długa, to kasy na pensje pracowników nie zabrakło.

– Jestem w ŻDK od lutego, ale zwolnień pracowników w tym czasie nie było. Sekcja, która praktycznie na cały rok zawiesiła swoją działalność jest Uniwersytet Trzeciego Wieku. Teraz wracamy do zajęć w trybie stacjonarnym. Część pracowników podczas pandemii pracowała zdalnie – przyznaje Łukasz Matyjasek, dyrektor ŻDK

– Musieliśmy odwołać spacer szlakiem miejsc, które najbardziej ucierpiały podczas bombardowania.  Nie odbyły się spotkania autorskie, nie prowadziliśmy żadnych warsztatów ani lekcji muzealnych. Nie mogliśmy zaprosić grup na świąteczne warsztaty zdaje się wymieniać w nieskończoność Małgorzata Cegielska, dyrektor żarskiego muzeum.

W tym roku na działalność ŻDK, MBP i Muzeum zaplanowano w żarskim budżecie miasta blisko 4 mln 331 tys. zł. Najwięcej z tego tortu przypada na ŻDK (2 mln 284 tys. zł). Nieco mniej dostaje biblioteka (1 mln 454 tys. zł). Datacja dla muzeum to 593 tys. zł.

Napisz komentarz »