REKLAMA

Kultura, Oświata

W pandemii zarobią więcej

Opublikowano 11 maja 2021, autor: nk

Żarscy dyrektorzy instytucji kultury nie mogą narzekać . Mimo, że pandamia w sposób drastyczny ograniczyła działalność w tej działce, to burmistrz i tak da im podwyżki.

Danuta Madej, burmistrz Żar podniosła maksymalne wynagrodzenia dla dyrektorów ŻDK, Biblioteki Miejskiej i Muzeum. Każdy dyrektor będzie mógł zarobić miesięcznie nawet 9 tys. 500 zł, czyli 1 tys. 400 zł więcej niż do tej pory.

Beata Kłębukowska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Łukasz Matyjasek szef Żarskiego Domu Kultury, i Małgorzata Cegielska z Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego mają powody do zadowolenia. Mimo pandemii ich portfelu będą puchły.

Pensja to nie wszystko

W skład wynagrodzenia dyrektora wchodzi pensja zasadnicza do 5 tys. zł, dodatek funkcyjny do 2 tys. 500 zł, dodatek specjalny do 2 tys,. zł. To daje łącznie 9 tys. 500 zł, ale to jeszcze nie koniec kasy dla dyrektorów. Każdemu z nich przysługuje nagroda roczna (w ubiegłym roku były to 4 tys. zł), nagrody jubileuszowe, czy odprawy pieniężne w związku z przejściem na emeryturę lub rentę.

Do tej pory wynagrodzenia dyrektorów były zdecydowanie niższe. Maksymalnie pensja zasadnicza dyrektora wraz z dodatkami funkcyjnym i specjalnym mogła wynieść maksymalnie 8 tys. 100 zł.

Napisz komentarz »