REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Zakażone przedszkolaki

Opublikowano 11 maja 2021, autor: jb

Do 16 maja Sanepid zawiesił zajęcia w przedszkolu w Iłowej.

Pozytywne wyniki na obecność koronawirusa mają pracownicy przedszkola Akademia Małych Zuchów, ale także ponad 10 dzieci.

-Po informacji od nas, że jedna z nauczycielek i osób do pomocy ma pozytywny wynik na obecność koronawirusa, rodzice decydowali się na robienie testów swoim dzieciom. Przychodziły kolejne dodatnie wyniki, nie znam dokładnej liczby, bo wszystkie trafiały do Sanepidu – mówi Ewa Osłońska, dyrektor Przedszkola.

W przedszkolu najpierw nałożono kwarantannę na dwie grupy, 6 maja zawieszono wszystkie zajęcia.

-Gdy otrzymaliśmy informację z Sanepidu, że tych zachorowań jest coraz więcej, złożyłam wniosek o zawieszenie zajęć w całym przedszkolu. Nie wiemy, czy to już wszystkie wyniki – tłumaczy E. Osłońska.

Pracownicy przedszkola nie zdążyli się zaszczepić drugą dawką szczepionki. -10 maja mieliśmy mieć podawaną drugą dawkę. – przyznaje dyrektorka.

Testują wszystkich

Małych pacjentów nie brakuje na oddziale dziecięcym żarskiego Szpitala Na Wyspie. Wszyscy przed przyjęciem na oddział badani są na obecność koronawirusa. -Mamy to szczęście, że w oddziale dziecięcym możemy odizolować takie zakażone dziecko. Personel każde nowe dziecko traktuje jak potencjalnie zarażone. Jeżeli dziecko ma potwierdzony pozytywny wynik na obecność wirusa, personel się przebiera w specjalny strój i osoba jest wyznaczona  do obsługi takiego pacjenta wyłącznie w sali, w której on przebywa – mówi Jolanta Dankiewicz, prezes szpitala.

Szpital ma 4 łóżka izolacyjne. -Gdy dzieci wróciły do przedszkoli, to zachorowań było więcej. Nie mamy oddziału covidowego dla dzieci, jesteśmy w stanie pomóc dziecku, które trafia do nas na oddział z innego powodu, swojej innej choroby, a przy okazji okazuje się, że jest zakażony – tłumaczy J. Dankiewicz.

Gdyby pogotowie zabrało zakażone dziecko z koniecznością dowiezienia do szpitala, zostanie ono przewiezione do Zielonej Góry, który ma przygotowane łóżka covidwoe dla dzieci.

Specjalnie przygotowane łóżka covidowe dla dzieci ma Szpital Uniwersytecki. Tam trafiają ci, którzy ze względu na ciężki przebiegu choroby wymagają już pobytu w szpitalu. Są w różnym wieku, nie ma reguły na to, które chorują bardziej. W czwartek, 6.05. na oddziale były troje dzieci.  -Dwoje z nich to dzieci w wieku 13- lat, jedno ma 2 – latka – mówi Sylwia Malcher – Nowak, rzeczniczka szpitala.

Napisz komentarz »