REKLAMA

Gospodarka

Castorama na wakacje

Opublikowano 11 maja 2021, autor: bj

Zaczną od remontu. Castorama w Żarach ma ruszyć latem.

Już za tydzień mają ruszyć prace budowlane przy adaptacji budynku po dawnym Tesco w Żarach pod potrzeby Castoramy. Wszystkie formalności związane z zakupem nieruchomości od Tesco zostały dopięte na ostatni guzik.

Takie prace mogą trwać ok. 5 miesięcy, ale zgodnie z przewidywaniami żarski sklep pod szyldem znanej sieci budowlanej ma zostać otwarty pod koniec wakacji. Szef ekipy ma nadzieję, że dokumentacja powykonawcza będzie odpowiadała stanowi faktycznemu. Wówczas prace powinny pójść bez przeszkód.

Market ma mieć asortyment podobny do tego w zielonogórskiej Castoramie. Nawet jeżeli jakiś konkretny artykuł nie będzie na stałe w sprzedaży, nie znaczy, że towar nie będzie dostępny.

– W naszym sklepie będzie można obejrzeć i kupić wybrane produkty albo zamówić  online z odbiorem w sklepie lub dostawą do domu. Sklep został pomyślany tak, by klienci w jednym miejscu znaleźli artykuły do remontu i wyposażenia wnętrz oraz urządzenia ogrodu-mówi Paweł Kawalec, dyrektor żarskiego marketu.

Ciągle szukają ludzi

Szczegóły oferty sklepu wyglądają zachęcająco. -W przygotowanych strefach  zobaczyć będzie można klasyczne i nowoczesne propozycje aranżacji łazienki czy kuchni. Mamy nowinki technologiczno- ekologiczne, ofertę wyposażenia wnętrz-wylicza P. Kawalec.

Spółka Castim, która w imieniu Castoramy starała się o pozwolenie na przebudowę sklepu, uzyskała je w żarskim starostwie już w drugiej połowie 2020r.

 Wiadomo, że nie zmieni się kształt budynku, kolor elewacji, powierzchnia zabudowy. Przebudowany zostanie front marketu, bo w rejonie głównego wejścia powstanie  zadaszenie, do tego wygrodzona zostanie strefa składowania i rampa rozładunkowa.

 Wiaty na wózki staną w innych miejscach, niż było to za czasów Tesco. Dojdą też regały zewnętrzne.

Nie będzie (wzorem większych marketów sieci), z uwagi na mniejszą powierzchnię dodatkowych punktów, np. kiosku czy sklepu spożywczego.

 Całkowita powierzchnia zabudowy sięgać będzie 7 tys. mkw., z czego powierzchnia sprzedaży wyniesie 5 tys. mkw.

Napisz komentarz »