REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Komunie w mniejszym gronie

Opublikowano 11 maja 2021, autor: jb

Klasy, małe grupy albo indywidualnie – tak dzieci przystąpią w tym roku do sakramentu komunii.

W Żarach pierwsze uroczystości zaplanowane są na niedzielę, 9 maja. W parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa dwie grupy dzieci przystąpią do sakramentu w trakcie mszy o godz. 10:00 i godz. 11:30. Kolejna grupa ma termin na niedzielę, 20 czerwca, o godz. 11:30. Na uroczystość będą mogły wejść dzieci z rodzinami, księża proszą, by pozostali wierni wybierali w te dni msze o innych godzinach.

Również 9.05. uroczystości komunijne rozpoczną się w parafii p.w. św. Józefa w Żarach. Tego dnia wyznaczono dwie msze o godz. 9:50 i godz. 11:30, na których dzieci przyjmą sakrament. Pozostali wierni mogą wybrać się na 5 innych mszy tego samego dnia. Dodatkowo, specjalnie na ten dzień zaplanowano dla wiernych mszę o godz. 16:30.

W parafii p.w. Miłosierdzia Bożego dzieci do komunii również przystąpią klasami swoich szkół. Pierwsze uroczystości zaplanowano na sobotę, 22 maja, gdzie dla dzieci komunijnych wyznaczono msze o godz. 10:00 i godz. 12:00. Druga tura dzieci przystąpi do sakramentu w sobotę, 29 maja, o godz. 10:00 i 12:00.

Najpóźniej sakrament zaplanowano w parafii p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żarach. Tam uroczystości będą w kolejne trzy soboty czerwca.

– Będzie to  5, 12 i 19 czerwca. Ze względu na obostrzenia covidowe, uroczystość każda klasa przeżywać będzie w swoim gronie. W każdą sobotę będą dwie msze komunijne o godz. 10:00 i 13:00 – tłumaczy ks. Paweł Konieczny, proboszcz parafii.

Aż do lipca

W Żaganiu uroczystości komunijne już się rozpoczęły.

W parafii wojskowej p.w. Matki Bożej Hetmanki Żołnierza Polskiego trwają od kwietnia. -My mieliśmy już uroczystości 24 – 25.04, 1-2.05, teraz mamy 8-9.05, potem 15-16.05. i tak do końca miesiąca. Kilka komunii mamy w czerwcu i kończymy 10 lipca. Już wcześniej rodzice poustalali sobie terminy na komunie indywidualne po troje lub mniej dzieci i zdecydowaliśmy, że nie będziemy już tego zmieniać – mówi ks. ppłk Radosław Michnowski, proboszcz parafii.

Na indywidualne przyjęcie sakramentu rodzice z dziećmi umawiają się także w parafii p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W parafii św. Józefa uroczystość zaplanowano na niedzielę, 9 maja o godz. 16:00.

W parafii p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny dzieci przystąpią do sakramentu w niedzielę, 23 maja. Podzieleni będą na grupy, zgodnie z podziałem klas.

Zgodnie z nowymi wytycznymi reżimu sanitarnego, wszyscy ci, którzy obchodzić będą taką uroczystość od 15 maja, będą mogli zaprosić 25 gości na przyjęcie komunijne, pod warunkiem, że impreza będzie na świeżym powietrzu. Po 29 maja świętować będzie można już w lokalach, z limitem 50 osób.

Napisz komentarz »