REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Dramat Balbiny

Opublikowano 13 maja 2021, autor: bj

Zagłodzona niemal na śmierć, porzucona przy śmieciach. W takim stanie znaleziono krowę Balbinę.

To była anonimowa informacja. O tym, że krowa leży od dłuższego czasu przy stercie śmieci. Jakiś czas temu krowa poroniła.

Inspektorzy OTOZ Animals z Zielonej Góry pojechali (29.04.) do gospodarstwa w gminie Tuplice. -Negocjacje z gospodarzami, żeby odebrać krowę trwały 5 godzin. Odbieraliśmy je od osób świadomych tego, co robiły. Te osoby uważają, że to rzecz, a nie czujące zwierzę. – mówi Magdalena Drosik z OTOZ-u.

Odebrana krowa ma 3 lata. Jest w stanie krytycznym. Zagłodzona, odwodniona, połamana, z zanikami mięśni leżała obok sterty śmieci. – Dla swojego gospodarza – niepotrzebna, niezdolna do rozrodu, skazana na powolną śmierć- M. Drosik nie ukrywa wzburzenia.

Trafiła do azylu dla zwierząt w gminie Lubsko. Tu od kilku dni trwa walka o jej życie. Przyjaciele czuwają nad Balbinką, czasem całe ich rodziny, nawet najmłodsi.

 Każdy dzień przynosi nadzieję. -Ma apetyt, chce jeść, ale może nie chodzić. Całym sercem wierzę, że ją postawimy na nogi. Zamówiliśmy taki uchwyt, hamak do podtrzymywania-opowiada. Zwierzę próbuje wstawać, wzmacniane kroplówkami. 

Balbina walczy

W tej chwili skupiają się na ratowaniu krowy, którą nazwali Balbina. -To imię bardzo do niej pasuje – śmieje się M. Drosik.

Cały czas ją pielęgnują. – Masujemy nogi i naświetlamy laserem, bo zaczęły zanikać mięśnie. Opatrujemy rany i odleżyny. Podnosimy i zakładamy na podnośnik. Czekamy też na wizytę zoofizjoterapeuty, musimy pomóc jej odzyskać masę mięśniową. Wszystko dokumentujemy. Zbieramy dowody-zastrzega.

Balbinkę czeka RTG, badania i ogromne koszty. 

Docelowo, Balbinka zostanie w tym azylu. – Mamy tu jwiele innych zwierząt. Na przykład odebrana koza, która była gwałcona. Balbinka będzie naszym filarem. Jak wyzdrowieje, będzie można ją odwiedzić, przynieść buraki, które uwielbia. Dla nas jest członkiem rodziny-tłumaczy M. Drosik.

OTOZ przymierza się do podjęcia kroków prawnych. -Złożymy zawiadomienie w tej sprawie, zbieramy dowody zaniedbań-kończy M. Drosik.

Każdy, ko chce wspomóc leczenie i rehabilitację Balbiny może to zrobić za pośrednictwem portalu „Ratujemy zwierzaki”

Link do zbiórki
https://www.ratujemyzwierzaki.pl/krowkabalbinka

Napisz komentarz »