REKLAMA

Sport

Karolina w kadrze!

Opublikowano 13 maja 2021, autor: mk, pp

Karolina Lewon, zawodniczka UKS Promień Żary weźmie udział w Ogólnopolskim Turnieju Nadziei Olimpijskich w Szczyrku.

Cztery siatkarki UKS Promień Żary zostały powołane na Turniej Nadziei Olimpijskich kadry Województwa Lubuskiego w Twardogórze (30.04.-2.05). Uczestniczyły w nim wychowanki Roberta Penkala: Karolina Lewon, Aleksandra Karnowska, Laura Pysznik i Nikola Jurec.

Przypomnijmy, żarskie siatkarki zdobyły w tym sezonie wicemistrza województwa lubuskiego w kategorii młodziczek i ten sukces nie mógł zostać nie zauważony przez szkoleniowców kadry województwa lubuskiego.

Wielki talent

W Twardogórze, według trenerów kadry, najlepiej wypadła utalentowana Karolina, która dostała kolejne powołanie – do kadry na Ogólnopolski Turniej Nadziei Olimpijskich w Szczyrku.

– To wielki sukces naszego klubu, gdzie w po raz pierwszy nasza zawodniczka nominowana zostaje do kadry najlepszych dziewcząt w Polsce – mówi R. Penkal. – Karolina Lewon gra na pozycji środkowej w ataku. Ma 182 cem wzrostu. Jest wysportowanym i bardzo zdolnym graczem. Moja zawodniczka wystąpi na Ogólnopolskim Turnieju Nadziei Olimpiskich pod koniec maja w Szczyrku, gdzie mieści się szkoła mistrzostwa sportowego. Jeżeli tam pójdzie jej tak dobrze jak w Twardogórze, dostanie się do kadry Polski dziewczynek rocznika 2006, a to już naprawdę ogromny sukces. Drzwi do kariery sportowej będą stały przed nią otworem. Trzymam za nią mocno kciuki, zasłużyła sobie na sukces. – mówi R. Penkal.

Napisz komentarz »