REKLAMA

Sport

Rekord Blanki

Opublikowano 13 maja 2021, autor: Michalina Kozarowicz

Blanka Urszulak pobiła aż dwa swoje życiowe rekordy, zdobywając medale podczas Ogólnopolskiego Lekkoatletycznego Mitingu I klasy o Puchar Burmistrza Sulęcina.

Blanka Urszulak z Żar ma 12 lat, bieganie trenuje już od 6 lat. Zdobywa medale na najważniejszych imprezach sportowych. Uczennica Katolickiej Szkoły Podstawowej w Żarach wzięła udział  (29.04) w zawodach lekkoatletycznych w Sulęcinie. Rywalizowało 100 zawodników z najlepszych klubów w Polsce. Blanka zajęła 1 miejsce w biegu na 300m z wynikiem 45.81. Poprawiła swój rekord życiowy o 3 sekundy! Zdobyła tym samym puchar za najlepszy i najbardziej wartościowy wynik zawodów. W biegu na 60m zajęła 2 miejsce z wynikiem 8.88s. Poprawiła swój rekord życiowy o pół sekundy.

– Jesteśmy bardzo dumni z córki – mówi Magdalena Urszulak, mama dziewczynki – To nasza wielka duma. Rozpiera nas radość z powodu jej sukcesu. Blanka bardzo się poświęca, trenuje już połowę swojego życia. Najpierw to były zajęcia lekkoatletyczne ogólnorozwojowe, z czasem treningi zmieniły się pod kątem przygotowania do biegania 300m, a w przyszłości  będzie biegać dystanse 400 i 800 m. Bieganie kocha, ale jednak studia weterynaryjne to jej cel w życiu. Zobaczymy jak to będzie. – dodaje z uśmiechem mama utalentowanej Blanki.

Napisz komentarz »