REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Misiu, wracaj do nas!

Opublikowano 11 maja 2021, autor: nk

Michał Morżak, wójt Lipinek Łużyckich jest ciężko chory. Sam przyznaje, że jest osłabiony i stracił bardzo dużo wagi. Lekarze szukają przyczyny. Jest podejrzenie, że to nowotwór. – Czekam na wynika badań histopatologicznych – mówi najdłużej urzędujący wójt w powiecie żarskim.

Misiu albo Urzędowy Tato – tak zdrobniale o Michale Morżaku mówią podlegli mu urzędnicy. Czekają, aż wróci do swojego drugiego domu, czyli Urzędu Gminy, w którym rządzi już siódmą kadencję, czyli 25 lat.

– Jesteśmy tutaj jak rodzina i już tak po ludzku tęsknimy za naszym Urzędowym Tatą – mówi Małgorzata Reszka, sekretarz gminy.

Martwią się

Wójt jest w domu, na zwolnieniu.

– Na początku były to kilkudniowe zwolnienia i praca zdalna, teraz wójt jest na blisko miesięcznym zwolnieniu – dodaje M. Reszka.

O zdrowie wójta zaczęli się martwić mieszkańcy gminy, którzy spotykając go na ulicy  zauważyli, że w krótkim czasie bardzo stracił na wadze. Jedni mówili, że to przez koronawirusa, który w lutym szalał w urzędzie gminy, inni zaczęli podejrzewać, że wójt ma raka trzustki albo wątroby.

– O chorobie dowiedziałem się pod koniec ub. roku. Rozwijała się bezobjawowo. Jestem bardzo osłabiony, ale mam kontakt z moimi współpracownikami – mówi Michał Morżak i potwierdza, że stracił na wadze.

Czeka na wyniki

– Lekarze zrobili badania, ale okazały się niewystarczające i musieli zrobić kolejne. Trzeba czekać na wyniki. Lekarz, który mnie leczy też nic nie powie, dopóki nie będzie miał wyników. Czekam na diagnozę. Dopóki nie będzie histopatologii, nie chcemy wyrokować – mówi wójt  i dodaje, że na koronawirusa nie chorował.

– Dzwonimy do wójta codziennie. Przekazujemy mu wszystkie istotne informacje. Staramy się tak pracować, żeby wójta nie zawieść. Dobrze sobie załogę poukładał. Każdy wie co ma robić- mówi sekretarz gminy.

Jest u siebie

– Gmina jest jak moja posesja. Muszą o nią dbać, muszę się nią interesować nawet w chorobie – przekonuje M. Morżak.

– Życzymy wójtowi szybkiego powrotu do zdrowia – mówią współpracownicy.

– Ludzie dzwonią, czuję to wsparcie. Potrzebna jest ta siła – mówi coraz słabszym głosem M. Morżak.

W najbliższą środę (12.05) wójt będzie obchodził 67 urodziny. Chyba życzenia zdrowia, które zaniosą mu wszyscy życzliwi mieszkańcy i współpracownicy nigdy nie były tak aktualne jak teraz.

Napisz komentarz »