Pięć medali na początek

Opublikowano 13 maja 2021, autor: Piotr Piotrowski

Udanie zaprezentowali się żagańscy lekkoatleci w premierowym w tym roku starcie w Ogólnopolskich Zawodach Lekkoatletycznych, w Sulęcinie.

Wśród podopiecznych Krzysztofa Sieńko z WKS Sobieski Omega Systems najlepiej wypadła Ewa Kultys, która w rywalizacji do 16 lat wywalczyła złote medale w skoku w dal, w biegu na 100 i 300 m. Srebro w skoku w dal, w kategorii do 12 lat wywalczyła Marta Kultys. Zarówno Ewa jak i Marta ustanowiły nowe rekordy życiowe. Czwarte miejsce w skoku w dal wywalczył Nikodem Nawrocki. Dobre występy zaliczyły również Hanna Maj (5. miejsce)  i Kornelia Stolarz (8. miejsce)  w biegu na 600 m. Świetnie spisał się również wychowanek drugiego trenera WKS -u, Karola Cząstki Kacper Zdzyniecki wywalczył złoty medal w biegu na 600 m. Dodajmy, że Ewa i Kacper otrzymali upominek za reprezentowanie Województwa Lubuskiego podczas zawodów Mistrzostw Polski LDK w ubiegłym roku.

– Pięć medali, dwa rekordy życiowe i obiecujące wyniki reszty reprezentacji Sobieskiego. Lepszego startu w sezonie nie mogliśmy sobie wymarzyć – mówi K. Sieńko. – Praca szkoleniowa przynosi coraz lepsze efekty. Kolejnym sprawdzianem dla żagańskich lekkoatletów będą zawody Swiss Cup, 23 maja w Żarach.