REKLAMA

Sport

I liga za rok?

Opublikowano 13 maja 2021, autor: Piotr Piotrowski

Żagańscy siatkarze dzielnie walczyli o I ligę w turnieju finałowym, w Warszawie, ale nie zdołali wygrać swoich meczów. Marzenia o awansie WKS Sobieski musi odłożyć na kolejny sezon.

Podopieczni Krzysztofa Dobka i Artura Chaberskiego znaleźli się w gronie sześciu najlepszych drużyn ze wszystkich  sześciu II lig w kraju. Przeszli etap play off a także turniej półfinałowy, zapisując się na kartach historii żagańskiego klubu, który jeszcze tak daleko nie zaszedł. W ostatnim etapie walki o I ligę, w w długi weekend (28 kwietnia – 2 maja) zmierzyli się w stolicy z drużynami ze Spały i Głogowa, rywali ze swojej grupy A. Z pierwszym z nich przegrali po zaciętej walce  2:3, choć prowadzili 10:9 w tie – breaku.

Do drugiego meczu, z Chrobrym „wojskowi” przystąpili bez swojego podstawowego środkowego, Adriana Kołodziejczyka. Dzielnie walczyli, ale nie dali rady zwycięzcy swojej grupy (1:3). Ostatecznie, do I ligi awansowały najlepsze ekipy turnieju: Chrobry, SMS, Legia Warszawa, zwycięzca drugiej grupy – B. 

 – Niewiele brakowało, abyśmy znaleźli się w I lidze. Kluczowy był mecz z SMS-em Spała, z którym mogliśmy wygrać w tie – breaku. Do tego doszedł pech w postaci kontuzji Adriana, który skręcił staw skokowy. Bez niego trudno było wygrać kolejny pojedynek – z Chrobrym – mówi drugi trener WKS-u, Artur Chaberski.  – Ponownie spróbujemy powalczyć o I ligę za rok.

Choć sezon dopiero dobiegł końca, Sobieski już montuje drużynę na kolejny. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że na pozycji libero zagra jeden z najlepszych siatkarzy II ligi na pozycji libero, Bartosz Odwarzny. Za to żagańską drużynę opuszczą m.in.: Patryk Mendel, Grzegorz Kukla i Adrian Kołodziejczyk. Klub chce zatrzymać kilku innych czołowych siatkarzy, m.in. Piotra Sajdaka.

Napisz komentarz »