REKLAMA

Sport

Worek medali

Opublikowano 13 maja 2021, autor: Piotr Piotrowski

Pierwszy tegoroczny start w zawodach ogólnopolskich mają za sobą lekkoatleci Uczniaka Szprotawa. Z mityngu lekkoatletycznego w Zakopanem wrócili z workiem medali.

Z najlepszym w Polsce wynikiem konkurs w rzucie dyskiem zakończył Wojciech Lewkowicz, posyłając go na odległość 53.11 m. W międzyczasie na bieżni Igor Kotwicki wygrał bieg na 1500 m a Daniel Nowak był drugi na mecie,  w rywalizacji na 800 m. Po złoto pobiegł Michał Sul, wygrywając bieg na 600 m.

Paulina Kominek posłała dysk na odległość 31.41, zajmując trzecie miejsce. Na dobre wyniki nastawiali się młodzicy Uczniaka, również w dysku, i nie zawiedli. Dyskobol Michał Pigdanowicz zajął drugie miejsce z wynikiem 52.60 (dysk 1 kg). W rywalizacji dyskiem o wadze 1 kg, na najniższym stopniu podium stanął Dylan Karczewski (52.23). Tuż zanim uplasował się Hubert Trościanka (51.11). W kategorii do 1,75 kg po srebro sięgnął Rafał Opas z wynikiem 38.51.

Już po zakończeniu wszystkich konkurencji biegowych rywalizowali oszczepnicy z zawodnikami Uczniaka w roli głównej. W rzucie oszczepem 800 g wygrał Łukasz Wisełka z wynikiem 60,70 pokonując drugiego w klasyfikacji Sebastiana Chudzika (58.83). W kategorii młodzików zwyciężył z kolei H. Trościanka, z wynikiem 51.07.

–  Super występ na początek sezonu! Są to nowe rekordy chłopaków i rokują duże szanse na jeszcze lepsze wyniki łącznie nawet z medalami na Mistrzostwach Polski U-16 w Karpaczu – ocenia Zygmunt Szwarc, trener Uczniaka. 

Napisz komentarz »