REKLAMA

Kultura, Oświata

Zaczęli bombowo

Opublikowano 11 maja 2021, autor: jb, mk

Do szkół w naszym regionie trafiły wiadomości o podłożonej bombie.

-Chyba nie moglibyśmy rozpocząć matury bez takiego alarmu. To już trzeci raz – mówi Zbigniew Stebelski, dyrektor ZSTi w Żaganiu. Do szkoły przyszedł mail z informacją, że to najświeższa aktualizacja ministra edukacji narodowej. – Niejaki brutalny gracz gier komputerowych miał podłożyć bombę chemiczną, a eksplozja miała być zaplanowana, kiedy uczniowie będą wychodzić z sali. ” Ludzie uciekajcie, bo skończycie, jak ci ze Smoleńska” dopisali. Policjanci przeszukali szkołę.

Trzeci rok z rzędu policjanci interweniowali też w ZSTiO w Żaganiu. – Otrzymaliśmy wiadomość, że pozbawiony emerytury esbek umieścił bombę z miedziankitu, eksplozja nastąpi, kiedy uczniowie stłoczeni będą przy wejściu do sali – mówi dyrektor Anna Król. Wiadomość przyszła z dopiskiem „Ludzie uciekajcie, życie macie tylko jedno”

Policjanci nie potwierdzili zagrożenia.

W Żarach trzy szkoły stały się ofiarą hakerskiego ataku (4.05.).

– Przyszedł e-mail, że gdy maturzyści będą wychodzić z egzaminu, wybuchnie bomba. – mówi Ewa Styś, dyrektor ZSB w Żarach – Z podpisu wynikało, z e-mail pochodzi z Lublina, było nazwisko, ale to dane kradzione. Policja sprawdziła teren. Ja osobiście sprawdzałam w piątek, 30.04. założone plomby. Były nietknięte. 

Bombowe e-maile otrzymali też dyrektorzy ZSTiO w Żarach oraz SOS-W. 

Napisz komentarz »