REKLAMA

Sport

Postraszyły lidera!

Opublikowano 13 maja 2021, autor: Piotr Piotrowski

O włos od sprawienia sensacji były piłkarki z Żagania, które w Szczecinie uległy rezerwom ekstraklasowej Olimpii II 5:6.

Podopieczne Wojciecha Martyniaka walczą w tym sezonie o awans do II ligi. O ile, poza zasięgiem jest drużyna Olimpii II Szczecin, o tyle walka o drugą lokatę, premiowaną awansem rozstrzygnie się między Czarnymi, Budowlanymi Lubsko a drugą drużyną ze Szczecina, Vielgovią. Po tym, jak Czarne zostały rozgromione przez Olimpię II na własnym stadionie 0:8 w rundzie jesiennej, w rewanżu w Szczecinie nikt na nie nie stawiał. Tymczasem żaganianki uległy rywalkom zaledwie 5:6 a mogły wywieźć z trudnego terenu nawet punkt!  Kapitalny mecz rozegrała ich najlepsza strzelczyni – Dominika Chabiniak, który strzeliła dla swojego zespołu wszystkie pięć bramek (w 17., 70. 72. 74. i 87. min). Drużynę MKS Czarni Żagań 1957 reprezentowały w Szczecinie: Klaudia Sowińska, Paulina Lisowska, Anita Biniecka, Agata Ganczar, Karolina Siwczyk, Adrianna Biniecka, Ewa Sawicka, Joanna Sikorska, Weronika Szozda, Angelika Kołpaczewska, Dominika Chabiniak  oraz Sandra Drozdek.

Z postawy z Czarnych bardzo zadowolony jest ich opiekun, W. Martyniak. – Nasze dziewczyny zostawiły serce na boisku, walczyły do końca o każdą piłkę. Bez dwóch zdań to był najlepszy mecz jaki rozegrały do tej pory – mówi szkoleniowiec Czarnych. – Dominika zrobiła szoł. Pokazała swoje snajperskie umiejętności. Już do niej dzwonili ze Szczecina, zapraszając na trening.  Mimo porażki, dalej liczymy się w walce o awans i drugie miejsce w tabeli. Przed nami trudny mecz w Lubsku, z miejscowymi Budowlanymi. Dziewczyny pałają żądzą rewanżu za porażkę 0:2 w Żaganiu.

Napisz komentarz »