REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Najważniejsze, to się kochać

Opublikowano 13 maja 2021, autor: Michalina Kozarowicz

Przeżyli razem 60 lat w małżeństwie, przed nimi kolejne wspaniałe lata. Emilia i Piotr Kulpowie z Żar zdradzają, co robić, by tak długo cieszyć się wspólnym czasem.

Emilia i Piotr Kulpowie z Żar przeżyli razem 60 lat. Z tej okazji ich najbliżsi postanowili im zrobić niespodziankę. Z bukietem kwiatów i życzeniami świętujących małżonków odwiedziła Telewizja Regionalna.

Przeżyć ze sobą tyle szczęśliwych lat to wielka sztuka. Małżonkowie postanowili podzielić się swoim sekretem na tak szczęśliwe małżeństwo.

– Najważniejsze, to się kochać – zdradza Piotr Kulpa – I to nawzajem trzeba, bo jak tylko jedna strona będzie się starać, a druga tylko brać, to nie trzeba mówić jak to się skończy. Bez miłości to nic nie będzie, ona jest najważniejsza. – dodaje pan Piotr

Według Pani Emilii kluczem jest też zrozumienie.

– Jeden drugiemu musi umieć przebaczyć. Czasem każdy może mieć gorszy dzień. Zrozumienie i szacunek. To moim zdaniem, oprócz miłości jest podstawa. – mówi Emilia Kulpa, żona.  – Mieszkaliśmy na wsi. Ja pochodzę z Marszowa, mąż z Siodła był całe życie leśniczym. Dużo czasu spędzaliśmy na dworze. I tak lata mijały nam w szczęściu. – śmieje się pani Emilia

Choć minęło już tyle lat, oboje doskonale pamiętają dzień, kiedy się poznali.

– Chciałem żonie dać mandat – zdradza pan Piotr. – Szedłem za śladem przyszłej żony, która prowadziła krówki, a te ciągnęły za sobą łańcuchy i niszczyły młodnik. I tak szedłem za nią i już tam zostało. – śmieje się, patrząc żonie w oczy.

Małżeństwo poznało się w 1959 roku. Doczekali się trójki wspaniałych dzieci.

– Mamy dwóch synów i córkę. Wnuczęta i nawet prawnuczątko. Jesteśmy bardzo szczęśliwi. – mówi pani Emilia.

Napisz komentarz »