REKLAMA

Sport

Denis szoł

Opublikowano 13 maja 2021, autor: Piotr Piotrowski

Aż 7 goli strzelił Drzonkowiance w Drzonkowie Denis Matuszewski. Piłkarz Unii Żary Kunice pewnie kroczy po tytuł króla strzelców tego sezonu klasy okręgowej!

W miniony weekend Unia rozgromiła Drzonkowiankę na wyjeździe aż 12:0. Do siatki trafiali: Denis Matuszewski (w 2, 5, 8, 15, 66, 78 i 87. min), Pavlo Volk (50 i 72. min), Piotr Kuś (61. min), Jarosław Gad (67. min), Paweł Grędziński (85. min).

– Po nieudanym meczu z Budowlanymi chcieliśmy sobie poprawić nastroje i odbudować psychicznie. Wynik 12:0 może jest trochę kosmiczny, jak na klasę okręgową, ale i tak nie oddaje naszej przewagi na boisku – mówi Jarosław Gad, grający trener Unii, który zdobył bramkę nr 8 dla swojej drużyny, raptem dwie minuty po wejściu na boisku, w 65. minucie.  – Zagraliśmy na pełnej koncentracji od pierwszych minut. Już po kwadransie było 4:0 i mogliśmy spokojnie kontrolować przebieg meczu. Z drugiej strony Drzonkowianka w żaden sposób nam nie zagroziła. Cieszy świetna dyspozycja Denisa, ale zaznaczę, że większość bramek zdobył on dzięki dobrym podaniom kolegów, którzy bardzo ciężko pracują na końcowy wynik. Powiedziałem mu, że ma w całym sezonie strzelić 50 bramek i tym meczem mocno przybliżył się do tego celu (śmiech).  Z Drzonkowem do siatki trafił siedmiokrotnie i ma już 40 goli. Podkreślę jednak, że na te 12:0 zapracował cały zespół.

Napisz komentarz »