Pech Delty

Opublikowano 13 maja 2021, autor: Piotr Piotrowski

Kolejny pechowy mecz zaliczyli piłkarze Delty Sieniawa Żarska. Choć mieli więcej okazji strzeleckich niż rywal z Przyborowa, z boiska zeszli pokonani.

Od początku sobotniego spotkania (2.05.) podopieczni Marka Sitarka zamknęli rywali na ich połowie, co chwilę stwarzając zagrożenie pod bramką Pogoni. Sytuacje na zdobycie bramki mieli m.in. Dawid Wójcik i Andrzej Ciepielowski. Brakowało skuteczności i spokoju w wykończeniu akcji.  Na przeszkodzie do zdobycia gola dwukrotnie stanęła poprzeczka i raz – słupek. W 32. minucie prowadzenie objęli goście, po strzale Olivera Gibały.  W przerwie trener wpuścił na murawę Kamila Tutaka i Bartłomieja Pruchniaka. Ten drugi pokazał, że jest w świetnej formie strzeleckiej, wyrównując w 58. minucie. Delta mogła zgarnąć całą pulę, ale w 88. minucie bramki Rafała Bryczkowskiego nie uznał sędzia, dopatrując się jego faulu na zawodniku Pogoni. W ostatnich sekundach, ku rozpaczy miejscowych Paweł Otulak wykorzystał akcję ze stałego fragmentu gry i trafił do siatki, zapewniając gościom trzy punkty.

– Szkoda, bardzo szkoda tego meczu. Z jednej strony mieliśmy inicjatywę, więcej sytuacji strzeleckich. Z drugiej – ogromnego pecha. Dwukrotnie piłka po naszych strzałach trafiła w poprzeczkę, raz w słupek. Do tego sędzia nie uznał nam bramki na 2:1, doszukując się u Rafała nieczystego zagrania – mówi M. Sitarek. – To kolejny mecz, w którym wypuszczamy punkty z rąk. Ale po dobrze przepracowanej przerwie zimowej i wzmocnieniach składu, gramy dużo lepiej niż jesienią. Dalej szukamy punktów, tak bardzo potrzebnych nam do utrzymania się w okręgówce.

A już w niedzielę, 9 maja Deltę czekają derby w Kunicach, z miejscową Unią.

Delta Sieniawa Żarska – Pogoń Przyborów 1:2 (0:1)
bramki: Pruchniak (58. min) – Gibała (32. min), Otulak (90 – 3. min)
Delta: Bieńko – Leszczyński, Sokołowski, Kaźmierski, Baworowski (od 81. min Rybaczek), Żółtański (od 46. min Tutak), Ślusarski, Chabiniak (od 46. min Tutak), Bryczkowski – Wójcik (od 80. min Rzepecki), Ciepielowski (od 46. min Pruchniak)