Cenny remis z liderem

Opublikowano 13 maja 2021, autor: Piotr Piotrowski

Żagańscy piłkarze nie przestraszyli się lidera IV ligi, remisując 1:1 z Cariną Gubin. Zdobyli cenny punkt, choć mogli zgarnąć nawet całą pulę.

W minionym tygodniu żagańscy piłkarze rozegrali dwa dobre spotkania z czołowymi drużynami ligi. Oba zakończone remisami. Środowy  mecz w Gorzowie Wlkp. z czwartą drużyną ligi –  Stilonem (28.04.) zakończył się wynikiem 2:2 (bramki: Błażej Strugaru w 3. minucie oraz Janusz Szkarapat w 90 minucie – z karnego). Z kolei w minioną sobotę (1.05.) na własnym boisku Czarni podzielili się punktami z liderem rozgrywek, Cariną Gubin 1:1.

– Biorąc pod uwagę klasę rywali, to są dwa cenne punkty, w kontekście walki o zachowanie IV ligi – kwituje trener Czarnych, Mariusz Kaczyński.  – Zarówno z Gorzowem jak i Gubinem zagraliśmy bardzo dobre mecze. A mogliśmy zgarnąć nawet więcej , niż dwa punkty, bo ze Stilonem piłka po akcji Tomka Urbana trafiła w słupek. Kilku dogodnych sytuacji nie wykorzystaliśmy również w meczu z Cariną, u siebie.

Czarni nie przestraszyli się lidera. Od początku przejęli inicjatywę, mimo braku w składzie jednego ze swoich liderów, Krystiana Chruścickiego. Swoją przewagę udokumentowali bramką w 35. minucie. Po wrzutce ze stałego fragmentu gry, do piłki doszedł Janusz Szkarapat , który będąc na przedpolu karnym, doskonale obsłużył Wojtka Glanca. Ten z przymierzył z 8 metrów, pewnie pokonując Erika Ristoka.  Po przerwie żaganianie nadal przeważali, mieli nawet okazję na 2:0 (Glanc trafił w słupek) ale to goście wyrównali. W podbramkowym zamieszaniu, błąd obrońców wykorzystał Mateusz Hałambiec, pakując piłkę z kilku metrów. Czarni nie bronili remisu. W meczu z liderem chcieli zgarnąć pełną pulę, wykorzystując przewagę, po tym, jak w 73. minucie za czerwoną kartkę boisko opuścił Kamil Ganczarek. – Nie udało się, bo rywale mądrze się bronili, ale i tak cieszymy się z wyniku. Przed meczem remis z liderem brałbym w ciemno. W zespole jest świetna atmosfera, wszyscy walczą. Do gry w Czarnych wrócił doświadczony Daniel Szkarapat, który postanowił  pomóc swojej drużynie w walce o utrzymanie IV ligi dla Żagania.

Żaganianie (14. lokata w tabeli po 29. kolejce – red.) mają tylko dwa punkty więcej niż Meprozet Stare Kurowo,  który znajduje się na 16. miejscu w tabeli, objętym spadkiem do okręgówki.  A już w najbliższą sobotę, 8 maja Czarnych czeka trudna przeprawa w Zbąszynku, z miejscową Syreną, która ma tylko dwa punkty przewagi nad żagańską drużyną.

MKS Czarni Żagań – Carina Gubin 1:1 (1:0)
bramki: Glanc (35. min) – Hałambiec (56. min)
MKS Czarni: Jeżak – Szczęch, J. Szkarapat, Adamczyk, Ciżmiński (od 62. min Kuleczka) – Kowalski (od 90. min Drozdek dos Santos), Jakubas (od 62. min Martyniak), Glanc (od 79. min Ochmański), Wypych – Urban (od 79. min Łojko), Urban (od 80. min D. Szkarapat)