REKLAMA

Sport

Kanonada Promienia

Opublikowano 13 maja 2021, autor: Piotr Piotrowski

Wiosną Promień zachwyca. Zarówno grą jak i skutecznością. W sobotnim meczu (1.05.) rozgromił drużynę Mieszko Konotop aż 8:0!

Kanonadę podopieczni Łukasza Czyżyka zaczęli od akcji w 15. minucie, kiedy to do siatki trafił Marek Wolak. Kolejne gole były kwestią czasu, bo Promień zepchnął rywali pod ich bramkę, co chwilę stwarzając zagrożenie pod bramką Bartosza Kurpasa. Do przerwy żaranie prowadzili „tylko” 3:0. Skuteczność poprawili po przerwie – w drugiej połowie  strzelili kolejnych pięć bramek.

– Nasza dominacja nie podlegała dyskusji. Wygraliśmy 8:0, ale równie dobrze wynik mógł być  dwucyfrowy, bo sytuacji mieliśmy bez liku – mówi napastnik Promienia, Jakub Księżniak, który siatki trafił w 84. minucie. –  Cieszy znakomita skuteczność i świetna atmosfera. Z myślą o napiętym grafiku meczowym i odrabianiu zaległości w środy, trener rotuje składem, tak, abyśmy kondycyjnie wytrzymali ten maraton.  Z tego powodu w bramce stanął młodzieżowiec, Bartłomiej Madeja. Dobre zmiany dali również inni juniorzy Promienia.  Fajnie to wszystko wygląda, w kontekście naszej walki o upragniony awans do IV ligi.

Z czystym kontem zakończył mecz bramkarz Promienia, Bartłomiej Madeja, junior, który bardzo udanie zastąpił Manuela Kowalskiego.

– Mecz był całkowicie pod naszą kontrolą. Ne zlekceważyliśmy przeciwnika pomimo, że przyjechał w jedenastu – mówi B. Madeja. –  Konotop nie stworzył sobie żadnych groźnych sytuacji. Cieszę się, że udało się zachować czyste konto. Skupiamy się teraz na kolejnym meczu.

W środę, 5 maja Promień odrobił zaległości z 20. kolejki, z Lechem Sulechów a już w niedzielę, 9 maja zagra ciężki mecz 27. kolejki, w Górzynie –  z miejscowym LZS Kado.

Promień Żary – Mieszko Konotop 8:0 (3:0)
bramki: Wolak dwie (15 i 35. min), Dzikowicz (38. min), Kononowicz (47. min), Nowak (62. min), Frankovych (82. min), Księżniak (84. min), Cipior (90. min).
Promień: Madeja – Krukowski, Homik (od 60. min Jurkowski), Nowak (od 68. min Mościcki) – Wiliński (od 68. min Czarnota), Kruczkiewicz, Kononowicz, Dzikowicz, Cipior – Księżniak, Wolak (od 65. min Frankovych)
Napisz komentarz »