REKLAMA

Wasze sprawy

Posypali i pojechali

Opublikowano 11 maja 2021, autor: bj

Nie ma asfaltu, więc do zasypania dziur użyli …piasku. Mieszkańcy ul. Niepodległości w Żarach załamują ręce.

Auta nie muszą pędzić, by wzbijać tuman kurzu. Gruntowy odcinek ul. Niepodległości w Żarach (Kunice) to dojazd do kilkunastu posesji. Jeżdżą nie tylko auta właścicieli, ale też często busy firm kurierskich. Te już znacznie szybciej.

W środę, 28.04. na gruntowej drodze pojawiła się ekipa z Pekomu. -Dziury się robią,  wiadomo, że taka nawierzchnia nie jest trwała. Ale wtedy po prostu wysypali piach i pojechali. Nawet nie próbowali tego ubijać. Tego przecież zaraz  nie będzie-opowiada Łucja Rozpędowska. -Od lat nasza droga naprawiana jest przez zasypywanie dziur. Coraz trudniej z tym żyć. Do kurzu w suche dni i błota w deszcz doszła woda spływająca na nasze posesje z drogi. .

-Mieszkamy tu jak na zapomnianej wsi, a podatki płacimy miejskie – dodaje Sławomir Czeremurzyński, który chce remontować elewację budynku.- Ale boję się, że za  rok po remoncie z tego brudu śladu nie będzie.

-Mój dom jest w głębi działki, ale w zasadzie okna można myć na okrągło i tak są brudne-dodaje Ł. Rozpędowska.

Jeszcze nie sprawdzali

O sprawę pytamy w Urzędzie Miasta. W ślad za tym pojawia się ekipa Pekom.

-Po tym jak była u nas gazeta, niby coś dosypywali, ubijali-komentuje Ł. Rozpędowska.

Jak się okazuje ma to dopiero być ocenione i odebrane. -Naprawa została zlecona w ramach bieżącego utrzymania dróg, a wykonane prace jeszcze nie zostały odebrane. W przypadku uwag i zastrzeżeń do jakości wykonanych prac wykonawca będzie zobowiązany do ich naprawy. -informuje Edyta Nawrot, rzeczniczka Urzędu Miasta.

Fachowiec sprawdzi. -Prace na drodze wykonywane są przez  Pekom S. A. Nadzór na jakością wykonanych prac oraz nad prawidłowością rozliczenia wykonanych robót ma powołany inspektor nadzoru. Do czasu gruntownej przebudowy ulicy Westerplatte i Niepodległości, drogi będą utrzymywane w ramach bieżącego utrzymania dróg-kończy E. Nawrot. 

Napisz komentarz »