REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Wystarczy „dziękuję”

Opublikowano 30 kwietnia 2021, autor: nk

Żarscy ekolodzy namierzyli awarię sieci kanalizacyjnej w Żarach i wypływające ze studzienki ścieki. Powiadomili o tym burmistrza i poprosili o interwencję.

Po przeszło tygodniu okazało się, że ekolodzy mieli rację. Kanalizacja była zapchana, a ścieki zamiast trafiać do oczyszczalni ścieków wypływały ze studzienki i wsiąkały w ziemię.

Ekolodzy domagali się natychmiastowych działań od burmistrza, ale informację o tym jak problem został rozwiązany otrzymali dopiero po tygodniu.

– Dostałem odpowiedź z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, że podczas prowadzenia prac stwierdzono, że zator spowodowany był napływem materiałów, które nigdy w sieci kanalizacyjnej nie powinny się znaleźć – szmaty, gruz, materiały budowlane itp.  Awaria została usunięta – mówi Remigiusz Krajniak, prezes Fundacji Eko Lubusz w Żarach.

Traktują jak natrętów

Urzędnicy zdają się nie doceniać proekologicznych działań wolontariuszy.

– Często odczuwam, że urzędnicy traktują nas jak natrętów. Odpowiedzi, które nam udzielają są zdawkowe i niemerytoryczne, a nam przecież chodzi o wspólne dobro. O zdrowie mieszkańców Żar i czyste środowisko – dodaje R. Krajniak.

Zamiast bagatelizować zgłoszenia ekologów może lepiej byłoby powiedzieć „dziękuję”.

Napisz komentarz »