REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Zdejmiesz maseczkę, zrobisz zakupy

Opublikowano 30 kwietnia 2021, autor: jb

Po 15 maja będziemy mogli chodzić bez maseczek na świeżym powietrzu, a od wtorku 4 maja kupić ubrania w galerii handlowej.

Rząd przygotował luzowanie obostrzeń w kilkudniowych odstępach.

Na zakupy, nie tylko spożywcze, w galeriach handlowych, można wybrać się od wtorku 4.05. Tego dnia do pracy wrócą też sklepy meblowe i budowlane. Wszędzie obowiązuje limit 1 osoby na każde 15 metrów powierzchni. Tego dnia, z limitami osób w środku, otwarte zostaną muzea i galerie sztuki.

Hotele gości będą mogły przyjmować od 8.05., ale maksymalnie z 50 -procentowym obłożeniem. Nieczynna pozostanie w nich strefa wellness i SPA.

Od soboty, 15.05., gastronomia będzie mogła przyjmować klientów na świeżym powietrzu, np. w ogródkach i tarasach. Kina i teatry występy na świeżym powietrzu będą mogły organizować z 50-procentowym obłożeniem publiczności.

Od 29.05. wejdziemy do środka kawiarni, restauracji, baru a także kina i teatru, ale obowiązuje połowa maksymalnego obłożenia.

Maseczki na świeżym powietrzu będzie można zdjąć od 15.05., ale jeżeli uda nam się utrzymać dystansu 1,5 metra od innych osób.

Wpuszczą kibiców

Od soboty 1.05. będzie można uprawiać sport na świeżym powietrzu w grupach do 50 osób. W krytych obiektach (na salach sportowych i np. basenach) można organizować zajęcia dla dzieci i młodzieży. Kibice np. na mecz, ale na świeżym powietrzu, będą mogli wejść od soboty 15.05., ale rozgrywki będzie mogło śledzić 25 procent publiczności. Kibice do krytych obiektów będą mogli wejść od 29 maja, ale z limitem 50 procent publiczności. Tego dnia działalność będą mogły wznowić kluby fitness i solaria.

Napisz komentarz »