REKLAMA

Gospodarka

Torebka kupiona

Opublikowano 30 kwietnia 2021, autor: bj

Miał być market, będzie rozbudowa centrum handlowego w Żarach u zbiegu ul. Strzelców, Moniuszki i Lotników.

Niedokończona budowa marketu Czerwona Torebka przy ul. Lotników w Żarach została kupiona (26.04.) na licytacji komorniczej przez pana Adama, zielonogórskiego przedsiębiorcę ze spółki, która jest właścicielem znajdującego się po sąsiedzku A10Park. Terenem o powierzchni 34 arów i wycenionym na 2 mln 313 tys. 630 zł był zainteresowany tylko on. Dlatego przedsiębiorca zapłacił tyle, ile wynosiła suma wywołania – 1 mln 735 tys. zł.

Przypomnijmy. Budowa marketu została przerwana, gdy w 2015r. upadłość ogłosiła firma, która zamierzała uruchomić go pod szyldem „Czerwonej Torebki”. Inny sklep sieci powstał przy ul. Okrzei. Po plajcie inwestora uruchomiła się tam Biedronka, ale budynek przy ul. Lotników wciąż straszy.

Wcześniej, w sierpniu 2020 była zaplanowana licytacja. Wówczas budynek był oszacowany na mniejszą kwotę, bo wyceniony na 1 mln 827 tys. 780 zł (suma wywołania wynosiła ok. 1 mln 300 tys. zł), ale do przebijania nie doszło.

Druga część centrum

Właściciel nieruchomości, gorzowska spółka ma ponad 7 mln zł długu z kredytu bankowego. Są też należności wobec prywatnych firm.

– Jestem zadowolony. Nieruchomość znalazła nabywcę, a nieruchomość w centrum Żar zyska gospodarza-komentował Michał Kupny, komornik, którego kancelaria prowadziła licytację.

Co pojawi się zamiast planowanej „Czerwonej Torebki”? – Od centrum A10Park tę nieruchomość dzieli tylko ul. Strzelców. Planuję więc, że będzie ona częścią centrum. Zostanie zaadaptowana na wynajem pomieszczeń-wyjaśnia pan Adam.

W samym centrum A10Park w nadchodzącym tygodniu planowane jest kolejne otwarcie -tym razem sklep odzieżowy SinSay.

Napisz komentarz »