REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Ruina zniknie?

Opublikowano 30 kwietnia 2021, autor: bj

O działkę przy ul. Zielonogórskiej, z ruiną po dawnej hurtowni Eurocash, biło się kilku oferentów.

Licytacja komornicza odbyła się w żarskim sądzie, 26.04. Wartość nieruchomości została oszacowana na 909 tys. zł. Chętni do kupna przebijanie zaczęli od sumy trzech czwartych oszacowania, czyli 681 tys. zł. Determinacja była spora, licytacja zatrzymała się na 1 mln 200 tys. zł. Trójka nabywców kupiła wieczyste użytkowanie gruntu, pod zabudowę gospodarczą.

Przypomnijmy. Eurocash potwierdza, że firma współpracowała z dotychczasowym właścicielem gruntu i obiektu przy ul. Zielonogórskiej. -Pan (tu pada nazwisko) w latach 2002-2003 prowadził hurtownię pod naszym szyldem na podstawie umowy agencyjnej. W sierpniu 2003 r. nie rozliczył się z osiągniętego utargu (tzn. kwot od klientów hurtowni ze sprzedaży towarów należących do Eurocash). Do tego bezprawnie przywłaszczył blisko 120 tys. zł. Za ten czyn został skazany prawomocnym wyrokiem karnym. W tym samym czasie prowadzone były jeszcze inne sprawy sądowe dotyczące wzajemnych roszczeń i rozliczeń ? wszystkie rozstrzygnięte prawomocnymi wyrokami na korzyść Eurocash – informuje Cezary Giza, dyrektor ds. relacji inwestorskich. 

Eurocash prowadził hurtownię w obiekcie w Żarach do lutego 2015 r. Potem obiekt zaczął niszczeć. W 2018r. doszło do pożaru, w którym zginęła kobieta.

Na wiele nie wystarczy

Wylicytowana kwota to i tak kropla w morzu należności. Bo dotychczasowi właściciele mają tu zapisany kredyt na 880 tys. zł, 1 mln zł należności dla Jeronimo Martins Dystrybucja (właściciel Eurocash), ponad milion zł dla żarskiej skarbówki  – bez odsetek, ponad 730 tys. zł dla Banku Spółdzielczego, tyle samo podatków dla miasta, ponad 200 tys. dla ZUS i kilka drobniejszych należności dla firm. 

Nieruchomość o powierzchni niespełna pół hektara kupili właściciele zielonogórskiej spółki, która w Żarach ma hotel w centrum i pizzerię. Na razie nie chcą zdradzać, jaki rodzaj działalności chcą tam prowadzić.

Napisz komentarz »