REKLAMA

Sport

Sokół pofrunął po srebro!

Opublikowano 30 kwietnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Żarskie szczypiornistki zdobyły srebrne medale i wicemistrzostwo Lubuskiej Ligi Młodziczek. A przed sezonem nikt nie stawiał ich w gronie faworytów.

W decydującym meczu o 2 i 3. miejscu w tabeli końcowej, w środę (28.04.) w hali im. B. Prusa MKS Sokół Żary zremisował z MUKS-em Lider Świebodzin 13:13.

O wicemistrzostwie zadecydowały więc karne, które lepiej wykonywały żarskie zawodniczki.

Trzeci skuteczny

Spotkanie od początku było zacięte i pełne fauli. Prowadzenie zmieniało się, jak w kalejdoskopie. Mimo to, w pierwszej połowie lepiej prezentowały się podopieczne Marioli Sieńko i Barbary Skórzyńskiej. Dzięki twardej grze w obronie i skutecznym kontratakom, żaranki prowadziły do przerwy 7:5. W drugiej połowie Lider zagrał lepiej w obronie. W 9. minucie tej odsłony doprowadziły do remisu 9:9. Na parkiecie było coraz bardziej nerwowo. Wprawdzie po udanych akcjach Aleksandry Sieńko i Wiktorii Gawron, Sokół odzyskał na chwilę prowadzenie, 12:10, ale rywalki szybko go dogoniły.  Po serii błędów, Lider wyszedł nawet na prowadzenie 13:12.  Żaranki miały szanse na wyrównanie, a nawet objęcie prowadzenia, ale przestrzeliły dwa rzuty karne. Dopiero trzeci był skuteczny, za sprawą W. Gawron. Jak się okazało – na wagę remisu w całym meczu (13:13). O kolorze medali rozstrzygnęła więc seria rzutów karnych, w których lepiej spisały się Sokolanki.

Bramki dla żarskiego zespołu zdobywały:  Wiktoria Gawron – 5, Oliwia Janas – 3, Oliwia Ambroziak i Aleksandra Sieńko – po 2, Maja Szatkowska – 1. Ponadto, grały: Julia Płaska, Kornelia Garczyńska, Aleksandra Nowaczyk, Nicola Czeremurzyńska, Paulina Sadowska, Elwira Czeremurzyńska, Athena Gargalis, Zuzanna Preisner.

Znakomity sezon

Wcześniej Sokół wywalczył brąz w Lubuskiej Lidze Juniorów Młodszych.

  -To znakomity sezon dla klubu, który odradza się po latach, jak fenik z popiołów. Mam nadzieję, że teraz Sokół będzie już  tylko frunął coraz wyżej – mówi Tadeusz Płóciennik, wieloletni działacz Sokoła i członek zarządu. – Te medale to przede wszystkim zasługa ciężkiej pracy naszych trenerek: Basi Skórzyńskiej i Marioli Sieńko.

Piłkarki jako wicemistrzynie województwa lubuskiego 7-9 maja będą walczyć o 1/16 Mistrzostw Polski. Turniej na szczeblu centralnym odbędzie się w Chrzanowie.

Napisz komentarz »