REKLAMA

Samorząd

„Hawaje” na Gryżycach

Opublikowano 30 kwietnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Przez kolejne lato mieszkańcy Żagania nie popluskają się w miejskim basenie przy ul. Niepodległości. Burmistrz ratuje się organizacją kąpieliska na Gryżycach. Póki co, są tam hałdy śmieci i dziurawe drogi.

Burmistrz Andrzej Katarzyniec zapewnia, że strzeżone kąpielisko na podżagańskich Gryżycach ruszy pod koniec czerwca br. – Zapraszam, ubierzemy się w slipki i wskoczymy do wody – zaprasza Katarzyniec. – Jesteśmy w stałym kontakcie z Polskim Związkiem Wędkarskim, z którym podpisaliśmy umowę na użyczenie akwenu w obrębie stawu nr 5.

Plaża będzie poszerzona i wyrównana. Na akwenie stanie pomost i zostaną wyznaczone dwie strefy do pływania.Będzie strefa gastronomiczna, rekreacyjna, zaplecze sanitarno-socjalne i parking. To wszystko – za ok. 90 tys. zł.

Amerykanie też chcą…

A co z miejskim kąpieliskiem przy ul. Niepodległości, zamkniętym na cztery spusty, trzy lata temu z powodu złego stanu technicznego niecki? 

– W tym roku wykonamy projekt i kosztorys. W najniższym czasie będzie przetarg – dodaje burmistrz. Na sam remont potrzeba nawet ok. 10 mln zł. Szukamy źródeł dofinansowania. Prosimy o wsparcie wojsko amerykańskie, aby wsparły nas w ministerstwie o środki na ten cel. Żołnierzom USA też pewnie zależy na takim obiekcie, bo teraz nie mają żadnej rozrywki.

Katarzyniec nie wie, czy uda się mu zmodernizować miejskie kąpielisko. –  Ciężko powiedzieć. – kwituje.

Póki co, tego lata, jeden z przenośnych baseników, które kosztowały 149 tys. zł, stanie przy krytej pływalni Arena, przy ul. Kochanowskiego. 

Napisz komentarz »