REKLAMA

Sport

Madeja szoł

Opublikowano 30 kwietnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Kapitalny debiut zaliczył Piotr Madeja w barwach Czarnych Jelenin. W sobotnim spotkaniu (24.04.) zdobył dwa gole a jego nowy zespół pokonał KP Świdnica 4:0.

Po miesięcznej przerwie Czarni wrócili na boisku. W sobotnim spotkaniu pokazali, że są głównym kandydatem do awansu do klasy okręgowej. W okazałej wygranej z KP Świdnica pomógł im nowy nabytek, pozyskany ze Sparty Miodnica Piotr Madeja, który zdobył pierwszą bramkę w 15. minucie. Na 2:0 podwyższył Marek Bogiel. W drugiej połowie Czarni dalej mieli przewagę, co udokumentowali kolejnymi trafieniami. W 64. minucie do siatki trafił Sebastian Bogiel a wynik ustalił Madeja. Co ciekawe, czwartego gola Czarni strzelili grając od 72. minuty w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartkę otrzymał Dawid Fusik.  – To był bardzo udany powrót na boisko, po miesięcznej przerwie spowodowanej lockdownem. Założenia przedmeczowe zostały zrealizowane w stu procentach, zarówno w ataku jak i obronie. Mimo osłabienia, zachowaliśmy czyste konto – mówi grający trener, Paweł Morek. – Świetnie w grę naszego zespołu wkomponował się Piotrek Madeja.

Czarni są murowanym faworytem do awansu. Prowadzą w tabeli z 4 punktami przewagi nad drugą Moczynianką i aż 8 punktami – nad Granicą Żarki Wielkie, która niespodziewanie straciła punkty w Czernej.

LZS Czarni Jelenin – KP Świdnica 4:0 (2:0)
bramki: Madeja dwie (15 i 90. min), M. Bogiel (33. min), S. Bogiel (64. min)
Bieleszczuk – Krakowski, Żyża, Lechowicz, Fusik – Tylk (od 46. min Szach), S. Bogiel, Madeja, Drozd, Kubański (od 70. min Strutyński) – M. Bogiel

Napisz komentarz »