REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Hektor walczył ze szczurami

Opublikowano 30 kwietnia 2021, autor: Michalina Kozarowicz

Hektor dostał imię po dzielnym wojowniku. Niestety i jemu przyszło walczyć o swoje życie. Dzielił kojec i miskę ze stadem szczurów.

Hektor według właścicielki ma 5 lat i były to lata męki, cierpienia i samotności. Jego kojec stał niemal pośrodku Łęknicy.

Odebrany

Inspektorzy OTOZ Animals z Zielonej Góry odebrali go w sobotę (24.04) po telefonie od zaniepokojonego losem psa sąsiada.

– Dostaliśmy filmik, na którym widać, że z klatki wychodzą szczury. Ogromne, dobrze odżywione. Wiemy, że były tam częstymi bywalcami. A przecież szczur jest w stanie zagryźć dorodne zwierze, a co dopiero całe stado. Wystarczy też małe ukąszenie, by któraś z chorób, np. Leptospirozą, przenoszonych przez szczury dopadła naszego przyjaciela. – mówi inspektorka OTOZ Animals. – – W garnku pływała psia zupa z puszki. Hektor siedział w błocie zmieszanym z odchodami swoimi i szczurów.

Hektor jest towarzyski, lubi dzieci. W piekle, którego doświadczył zachował nadzieję i miłość wobec człowieka.

Potrzebuje leczenia

Choć byli właściciele oddali psa, to jego gehenna się nie skończyła.

– Niestety, nie może być zbyt pięknie..Podejrzewamy u niego problemy z kręgosłupem. Chodząc, potyka się o tylne nogi. Konieczny jest rezonans magnetyczny, którego koszt to 1 tys. zł. Mając pod opieką tak wiele potrzebujących pomocy zwierząt, nie stać nas na jego leczenie. Dlatego prosimy o pomoc. Hektor nadaje się też do adopcji. To jeszcze młody pies. Bardzo radosny, spragniony kontaktu z człowiekiem. Pomóżmy mu. – apeluje inspektorka 

Osoby zainteresowane adopcją, mogą się kontaktować z zielonogórskim schroniskiem, w którym przebywa obecnie Hektor pod numerami telefonu 697 671 099 lub 577 466 576.

Wpłat można dokonywać na Facebooku OTOZ Animals- Inspektorat Zielona Góra a także, przelewemo treści „na rezonans Hektora”

96 1020 5402 0000 0702 0326 6210  lub poprzez PayPal: otoz.zgora@gmail.com.

Napisz komentarz »