Punkty znowu uciekły

Opublikowano 30 kwietnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Drugiej porażki z rzędu doznali Czarni Żagań w IV lidze. Tym razem ulegli na własnym boisku Dębowi Przybyszów 1:2.

Czarni bili głową w mur, ale zabrakło im skuteczności.  Co chwilę stwarzali zagrożenie pod bramką rywali, ale swojej przewagi nie potrafili udokumentować golem. Goście groźnie kontratakowali. Po jednej z takich akcji, tuż przed przerwą objęli prowadzenie, po strzale Adriana Kręca. Napastnik gości wykorzystał dośrodkowanie kolegi z rzutu rożnego, umieszczając piłkę w siatce po strzale głową.  Żagańscy piłkarze nie załamali się „bramką do szatni”. Po przerwie ruszyli do odrabiania strat ze zdwojoną siłą. I stracili drugiego gola, w 51. minucie. Mogło być jeszcze gorzej, bo w 57. minucie sędzia podyktował rzut karny po faulu na zawodniku gości. Intencje egzekutora wyczuł bramkarz Czarnych, Łukasz Jeżak, popisując się udaną interwencją. Również dobitka nie wyszła Dębowi, bo piłka odbiła się od słupka. Nadzieję na choćby punkt dawała bramka Janusza Szkarapata, z rzutu karnego.  Czarni ambitnie walczyli do ostatnich minut, ale brakowało kropki nad „i”.  Najlepszą okazję w ostatnich sekundach meczu miał…  Ł. Jeżak, który opuścił bramkę, aby wesprzeć kolegów pod bramką Dęba. Golkiper mógł być jeszcze większym bohaterem swojego zespołu, ale zabrakło mu centymetrów, aby skierować piłkę do siatki po dośrodkowaniu J. Szkarapata z rzutu rożnego.

–  To kolejny mecz, w którym mamy przewagę i mnóstwo sytuacji podbramkowych, ale nie potrafimy ich zamienić na gole – ocenił Mariusz Kaczyński, trener żagańskiego zespołu. – Podobnie jak w spotkaniu z Koroną w Kożuchowie, zabrakło skuteczności. Szkoda, bo naprawdę walczyliśmy ambitnie i należał się nam choćby punkt. Trudno, musimy poprawić ten element i szukać punktów w kolejnych spotkaniach, aby spokojnie myśleć o utrzymaniu się w IV lidze.

MKS Czarni Żagań 1957 – Dąb Przybyszów 1:2 (0:1)
bramki: J. Szkarapat (65. – karny) – Kręc (44. min), Krawczyk (51. min)
MKS Czarni: Jeżak – Adamczyk, J. Szkarapat, Szczęch, Kowalski (od 78. min Ochmański), Ciżmiński (od 85. min Martyniak), Chruścicki, Jakubas (od 46. min Strugaru), Glanc (od 78. min Łojko), Wypych, Urban