REKLAMA

Komunikacja

Są już kwity na Moniuszki

Opublikowano 23 kwietnia 2021, autor: bj

Jest zgoda na przebudowę ul. Moniuszki w Żarach.

Zgodę miejskim urzędnikom wydało żarskie starostwo. Przebudowa planowana jest od ul. Moniuszki, czyli od ronda 100-lecia Odzyskania Niepodległości w stronę ul. Żabikowskiej aż do pl. Konstytucji 3 Maja w Żarach.

Modernizacja obejmie kila przyległych ulic. Przebudowany zostanie fragment ul. Strzelców, Chopina i pl. Inwalidów oraz ul. Żabikowska.

Inwestycja będzie realizowana na podstawie specjalnych przepisów, bo będzie konieczność dodatkowego wydzielenia gruntu, by poszerzyć ulicę do nawet 6 metrów. W tej sytuacji przepisy zezwalają na wywłaszczenie dotychczasowych właścicieli, z uwagi na interes publiczny i poprawę bezpieczeństwa.

Zrobią po sąsiedzku

Zgodnie z planem drogowcy przebudują skrzyżowania, m.in. z ul. Żabikowską. W miejscu, gdzie ul.Żabikowska łączy się z Moniuszki  na środku pojawi się wysepka. Więcej miejsc parkingowych i ścieżka pieszo-rowerowa powstanie na pl. Inwalidów. Część drzew pójdzie do wycinki.

Na samą realizację mieszkańcom przyjdzie poczekać, bo w puli na ten rok, magistrat ma tylko 147 tys. zł, czyli tylko na dokumentację.

Z dokumentacja dotyczącą decyzji można się zapoznać w żarskim starostwie.

Napisz komentarz »