REKLAMA

Kultura, Oświata

Najmłodsi na zmianę

Opublikowano 23 kwietnia 2021, autor: jb

Po miesiącu nauki zdalnej do nauki w szkołach powrócą uczniowie klas 1-3 podstawówki.

Od poniedziałku (26.04.) obowiązywać będzie nauczanie hybrydowe, czyli w szkole może przebywać maksymalnie połowa uczniów z najmłodszych klas.

W pięciu województwach, gdzie liczba zakażeń w przeliczaniu na 100 tysięcy mieszkańców jest wysoka, dzieci nadal uczą się zdalnie.W naszym województwie najmłodsi wrócą do szkół.

– Taki system obowiązywał już u nas. Na razie  uczniowie w szkole będą zmieniać się co tydzień. – mówi nam Jacek Olczyk, dyrektor SP nr 10 w Żarach. – Chcielibyśmy, żeby od maja na zajęcia wracali starsi uczniowie. My za nimi tęsknimy, mamy nadzieję, że uczniowie za nami też. Szkoła to nie tylko miejsce nauki, ale także miejsce kontaktów społecznych, im tego bardzo brakuje.

O tym, jak zorganizowana jest nauka w nauczaniu hybrydowym decyduje dyrektor.

W SP nr 7 w Żaganiu uczniowie na zajęcia w szkole przychodzić będą co drugi tydzień. – Mamy 12 oddziałów klas 1-3, w jednym tygodniu w szkole będzie ich 6, po tygodniu się zmienią. Ten system sprawdził się już u nas. Od poniedziałku, wróci także wydawanie obiadów na stołówce. – mówi dyrektor Dorota Stebelska. -Ja za uczniami bardzo tęsknię, wiem, że nauczyciele też.

Powrót starszych uczniów uzależniony będzie od stanu pandemii w kraju. Wiadomo, że 4 maja ruszają matury.

Napisz komentarz »