REKLAMA

Aktualności, Komunikacja

Awantura o parking

Opublikowano 23 kwietnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Zarzucają burmistrzowi Żagania, że bez nich decyduje o inwestycjach. Poszło o parking przy ul. Długiej, który burmistrz chce wyłączyć ze Strefy Płatnego Parkowania.

Jednocześnie parking na kilka samochodów ma zostać wyremontowany. Tym pomysłem burmistrz pochwalił się, zanim zapytał radnych o zdanie.

  – Czy radni zostali o tym powiadomieni? – pyta radny Jakub Witek.  – Gdzie tam, najpierw się informuje mieszkańców a potem stawia radnych pod ścianą  – skwitował radny Grzegorz Kuźniar, podkreślając, że to nie pierwszy taki wybieg Katarzyńca. – Burmistrz ogłosił kiedyś ankietę, aby mieszkańcy wybrali sobie inwestycje do realizacji, wygrał jakiś tam skatepark dla rowerów a potem dopiero pytał radnych o zgodę na zabezpieczenie środków. Zgody nie było, a burmistrz złożył obietnice bez pokrycia.

Spokojnie Grzesiu

Kuźniar dodaje, że Katarzyniec powinien najpierw zapytać radnych, zanim obieca mieszkańcom. –  Co 21 głów to nie jedna, może ktoś będzie miał lepszy pomysł? A jak władza  jest w rękach jednej osoby, nikomu na dobre nie wyjdzie – podkreśla.

– Spokojnie Grzesiu – mówi Dariusz Jadach z koalicji burmistrza. – Będziesz mógł zadawać pytania jak każdy i głosować. Bywały gorsze czasy jak trzeba było mieć większość, to i do Berlina jechało się na lotnisko po odbiór radnego i nie było problemu. Jeżeli jesteś przeciwko takim drobnym remontom, to jest twoja sprawa… Dziwi mnie takie „czepialstwo”, bo nie takie rzeczy brałeś na klatę w poprzedniej kadencji.

Wola mieszkańców

 – Panie Radny, najważniejsi są mieszkańcy miasta – podkreślił burmistrz Andrzej Katarzyniec. – Ten parking jest w bardzo złym stanie technicznym, o czym mówili mi nie tylko mieszkańcy ul. Długiej. Wierzę, że uda mi się przekonać radnych.

O tym, czy parking będzie bezpłatny, zadecydują radni na sesji już za tydzień.

Napisz komentarz »