REKLAMA

Kultura, Oświata

W Żarach skromnie

Opublikowano 23 kwietnia 2021, autor: Michalina Kozarowicz

Koncert online, wystawa i projekcja na ścianie. Tegoroczna żarska majówka będzie skromna.

Żarska majówka w tym roku będzie dość skromna. W sobotę (1.05) w parku przy Alei Jana Pawła II odbędzie się wystawa fotograficzna, na której będzie można obejrzeć zdjęcia z żarskich imprez miejskich z ostatnich 30 lat.

– Tego dnia w parku będą stały też zabytkowe samochody, czy plansze np. stroju łużyckiego, w których będzie sobie można zrobić zdjęcie. Sama wystawa fotograficzna będzie miała różnych autorów, a plansze stworzyliśmy sami, w parku będzie można je oglądać przez tydzień. – mówi Łukasz Matyjasek, dyrektor Żarskiego Domu Kultury.

W niedzielę (2.05) na ścianie budynku jordańskiego przy Wrocławskiej 7 w Żarach, będzie wyświetlona wizualizacja poświęcona 100 rocznicy powstania śląskiego.

– Wizualizacja pochodzi z ministerstwa kultury, będzie wyświetlona o godz.21.21. To wyjątkowe wydarzenie, miejsce też nie jest przypadkowe, ponieważ pokaz będzie odbywał się na ścianie dawnego budynku jordańskiego – opowiada Ł, Matyjasek

W poniedziałek (3.05) w kościele pw. św Józefa odbędzie się koncert online.

– Koncert dzieci ze szkoły muzycznej i gwiazdy – Patryka Adamkiewicza rozpocznie się o godz. 17.00. Jego transmisję będzie można obejrzeć na  naszym Facebooku. – dodaje Ł. Matyjasek – Koszt majówki w tym roku nie jest wielki, wszystko robimy własnym kosztem, ale rozliczenie podamy po majówce. – wyjaśnia Ł. Matyjasek

Napisz komentarz »