REKLAMA

Aktualności, Samorząd

Wystała się i idzie pod młotek

Opublikowano 23 kwietnia 2021, autor: nk

To nie jest żadna tajemnica, że rzeczy nieużywane się niszczą. Na własne oczy mogą zobaczyć to mieszkańcy dzielnicy lotnisko, gdzie znajduję się dawna szkoła przy ul. Staszica w Żarach.

Choć szkoła przestała funkcjonować w 2019 roku, to dopiero teraz żarscy urzędnicy wystawili budynek na sprzedaż. Ząb czasu widać szczególnie na zaniedbanych boiskach szkolnych, które nie były konserwowane i po dwóch latach straszą zniszczoną nawierzchnią. Urzędnicy dodatkowo oskalpowali  dawną szkołę z potężnej działki. Podzielili teren, na którym była szkoła. Na jednej działce jest budynek szkoły wraz z boiskiem szkolnym i bieżnią, a druga niezabudowana działka z pewnością stanie się ciekawym kąskiem dla deweloperów.

Pod młotek

Na razie urzędnicy zdecydowali się na wystawienie na sprzedaż budynku szkoły. Przetarg odbędzie się 19 maja, ale cena wywoławcza zwala z nóg. Budynek szkoły wraz z boiskiem został wyceniony na 4 mln 400 tys. zł. Chyba nawet najwięksi optymiści w Urzędzie nie wierzą, że szkoła znajdzie nabywcę, dlatego mają już pomysł, żeby w budynku wspólnie z sąsiadującymi gminami zrobić Dom Pomocy Społecznej.

Napisz komentarz »