REKLAMA

Zdrowie

Jak zarejestrować się na szczepienie?

Opublikowano 23 kwietnia 2021, autor: jb

1. Dzwoniąc na całodobową infolinię pod nr 989

Trzeba mieć nrpesel osoby, którą chcemy zarejestrować na szczepienie oraz numer telefonu, na który ma przyjść SMS z potwierdzeniem. Konsultant potwierdzi nasze dane, zapyta w jakim mieście chcemy się zaszczepić. Poda terminy. Jeszcze w trakcie rozmowy otrzymamy SMS z potwierdzeniem godziny, daty, adresu szczepienia i rodzaju szczepionki.

Jeżeli mamy już wyznaczony termin szczepienia, przez infolinię możemy go zmienić i przyspieszyć, jeżeli zdecydujemy się na szczepienie w punktach powszechnych.

2. Elektronicznie poprzez E-Rejestrację na stronie www.pacjent.gov.pl.

Trzeba mieć założony profil zaufany. System zaproponuje pięć terminów szczepień, które są najbliżej miejsca zamieszkania. Jeżeli żaden nam nie odpowiada, skorzystamy z wyszukiwarki. SMS-em otrzymamy dane z terminem.

  3. Wysyłając SMS pod numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie.

Dane podawajemy za pomocą kolejnych wiadomości. Otrzymasz wiadomość o wolnym terminie. Jeżeli odpiszesz „TAK” otrzymasz SMS z potwierdzeniem wizyty. Jeżeli wybierzesz „NIE”, otrzymasz inny termin.

4. Telefonicznie w punkcie szczepień.

Dzwonić bezpośrednio do przychodni, które prowadzą szczepienia populacyjne (nie powszechne), np. przychodnie lekarzy rodzinnych. Nie wszystkie punkty mają jeszcze możliwość rejestracji przez telefon (jak np. Szpital Na Wyspie w Żarach).

Dzisiaj, piątek 23 kwietnia, rejestrować się mogą osoby urodzone w 1972 r., a od soboty 24 urodzone w 1973 roku. Od 9 maja będą mogły się zapisywać wszystkie osoby pełnoletnie.

Zapytaj o producenta

W trakcie rejestracji możemy powiedzieć, że chcemy otrzymać szczepionkę konkretnego producenta. Osoby powyżej 70 roku życia mogą liczyć na podanie szczepionki firmy Pfizer, młodsi mogą pytać o dostępność pozostałych dawek,choć przeważnie drugą dostępną jest tylko ta od firmy AstraZeneca.

-Szczepimy pacjentów zarówno szczepionkami firmy Pfizer, jak i AstraZeneca. Przy rejestracji można powiedzieć, że chcielibyśmy otrzymać dawkę od konkretnego producenta, ale wtedy czas oczekiwania na szczepienie może być różny – mówi Justyna Wróbel – Gądek, rzeczniczka 105. Kresowego Szpitala Wojskowego.

Napisz komentarz »