Wypunktowali Spartę po przerwie

Opublikowano 23 kwietnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Szprotawscy piłkarze nie dali szans w Grabiku miejscowej Sparcie, wygrywając w zaległym meczu okręgówki aż 5:0.

Po sensacyjnym zwycięstwie w Ochli, na jednym z faworytów do awansu, Zorzy (2:1), wydawało się, że Sparta pójdzie za ciosem i odniesie kolejne zwycięstwo. Niestety, już od 23. minuty musiała grać w osłabieniu, po tym jak boisko za dwie żółte kartki i w konsekwencji  – czerwoną – musiał opuścić Bartosz Bendiuł. Piłkarze z Grabika mieli dwie wyborne okazje, aby zdobyć gola. Niestety, najpierw na przeszkodzie stanął słupek, a następnie – bramkarz. W 45. minucie, po zagraniu ręką Kamila Mikity w polu karnym, sędzia wskazał na rzut karny. Jedenastki nie wykorzystał Ryszard Grzebyk. Jego strzał obronił Łukasz Gawron.

Szprotawianie co chwilę stwarzali zagrożenie pod bramką rywali, ale przewagi nie potrafili udokumentować golem. Najbliżej był tego Jakub Reguła, którego strzał z rzutu wolnego w pięknym stylu obronił Dawid Szala. Sprotavia skuteczność poprawiła po przerwie. Kanonadę rozpoczął Kalu Uche, w 55. minucie. Spartanie nie otrząsnęli się po stracie gola, gdy na tablicy wyników było już 2:0, po akcji Olafa Żubrowskiego. Kolejną bramkę zdobył strzałem z 16. metrów Aksel Augustyniak. Dwie minuty później mogło być już 4:0, ale sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Kalu. Kolejnego gola z rzutu karnego zdobył Damian Janas a wynik ustalił Kalu Uche,w 82. minucie. Warto odnotować powrót po kontuzji Damiana Zięby, którego trener wpuścił na boisko, na ostatnie 20 minut.  Wiosną szprotawianie nie przegrali jeszcze meczu. W czterech spotkaniach zdobyli 8 punktów, zdobywając aż 11 goli.

Sparta Grabik – Sprotavia Szprotawa 0:5 (0:0)

bramki: Kalu Uche dwie (55 i 82. min), Żubrowski (60. min), Augustyniak (73. min), Janas (77. min – karny)

Sparta: Szala – Bendiuł, Grzebyk (od 70. min Chmielewski), Bardel (od 80. min Makowski), Magierski (od 60. min S. Bartyzel), Helwin (od 46. min Jurec), Michalski, K. Bartyzel (od 46. min Sufin), Gronkowski, Andruszkiewicz (od 80. min Sobczak), Lechowicz
Sprotavia: Gawron – Dobrzański (od 78. min Domski), Czarnecki, Czekurłan, Janas, Mikita, Żubrowski (od 80. min Orman), Augustyniak, Sobolewski (od 84. min Żelechowski), Reguła (od 70. min Zięba), Uche